دو زن دیگر ترامپ را به آزار جنسی متهم کردند

حق نشر عکس Reuters
Image caption سامر زروس و کریستین اندرسون جدا جدا ادعاهایی درباره دونالد ترامپ مطرح کرده‌اند که او آنان را آزار جنسی داده است.

دو زن دیگر دونالد ترامپ را به آزار جنسی متهم کرده‌اند.

کریستین اندرسون که پیش‌تر مدل بوده، در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست آقای ترامپ را متهم کرده که در دهه ۱۹۹۰ در باشگاهی شبانه دستش را زیر دامن او برده و او را دستمالی کرده است.

خانم اندرسون گفته است وقتی حرف‌های دونالد ترامپ درباره دستمالی زنان را شنیدم با خودم گفتم این روشن می‌کند که چرا آن ماجرا سرم آمد.

هم‌چنین سامر زروس، یک شرکت‌کننده سابق در برنامه تلویزیونی "اپرنتیس" که دونالد ترامپ میزبانش بوده است، گفته است آقای ترامپ در یک هتل، خودش را به‌زور و بر خلاف میل خانم زروس به او چسبانده و "اندام تناسلی‌اش را به او فشار داده است".

دونالد ترامپ پیش از این زنانی را که به او اتهام آزار جنسی زده‌اند، دروغگو خوانده که رسانه‌ها با ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون دست‌به‌یکی کرده‌اند که او را شکست بدهند.

مایک پنس، ‌هم‌پای انتخاباتی آقای ترامپ که اگر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور شود معاون‌اول او می‌شود، گفته است به زودی مستنداتی افشا می‌شود که ادعاهای آزار جنسی را زیر سوال خواهد برد.

هفته گذشته فیلمی از صحبت‌های دونالد ترامپ و بیلی بوش، مجری تلویزیونی، در سال ۲۰۰۵ منتشر شد که در آن آقای ترامپ با لحنی غرورآمیز می‌گوید بی‌اختیار زنان زیبا را می‌بوسد و چون یک ستاره مشهور است می‌تواند هر کاری که دلش بخواهد با آنان بکند و اندام جنسی آنها را بگیرد.

آقای ترامپ بابت این حرف‌ها عذر خواسته و گفته اظهاراتش در این فیلم معرف شخصیت واقعی او نیست اما پس از افشای فیلم چند زن او را به آزار جنسی متهم کرده‌اند.

حق نشر عکس Screenshot
Image caption دونالد ترامپ در فیلمی که منتشر شد، با کلمات رکیکی درباره زنان حرف می‌زند.

کریستین اندرسون که الآن ۴۵ سال دارد، در مصاحبه با واشنگتن پست گفته به روشنی به یاد می‌آورد که اوایل دهه ۱۹۹۰ در باشگاهی شبانه در نیویورک کسی دستش را زیر دامن او برده و از روی لباس زیرش اندام جنسی‌اش را لمس می‌کرد و وقتی که او سرش را بالا آورد و چهره این شخص را دید قیافه بسیار متفاوت دونالد ترامپ را شناخت.

خانم اندرسون گفته این اتفاق حدود ۳۰ ثانیه طول کشیده و او بعد از آن بسیار مشمئز شده بود. او گفته همان شب این ماجرا را برای دوستانش تعریف کرد.

سامر زروس، شرکت‌کننده سابق مسابقه تلویزیونی "اپرنتیس"، که الآن ۴۱ سال دارد، روز جمعه در یک نشست خبری که برای افشاگری در این باره ترتیب داده بود، ادعاهای تازه علیه دونالد ترامپ را مطرح کرد.

او که الآن ۴۱ سال دارد، می‌گوید سال ۲۰۰۷ در سوییت یک هتل به دیدن دونالد ترامپ رفت و آقای ترامپ با بوسه‌ای بر دهان خانم زروس، از او استقبال کرد.

سامر زروس می‌گوید بعد دونالد ترامپ از او خواست روی کاناپه کنارش بنشیند، "شانه‌ام را گرفت و دوباره شروع کرد به‌زور مرا بوسیدن. و دستش را روی سینه‌ام گذاشت."

خانم زروس در این نشست خبری با بغض تعریف کرد که بعد از این رفتارها و با وجودی که دونالد ترامپ را پس می‌زده، اقای ترامپ تلاش کرده او را به سوی اتاق خواب بکشد و آن‌جا "شروع کرد اندام جنسی‌اش را به من می‌مالید."

این شرکت‌کننده سابق مسابقه تلویزیونی دونالد ترامپ می‌گوید وقتی این نامزد انتخاباتی در مناظره یک‌شنبه‌شب منکر شد که هیچ‌گاه کسی را آزار جنسی داده باشد، وادار شد درباره تجربه خود سخن بگوید.

۲۴ روز مانده به روز نهایی رای‌گیری، نظرسنجی‌ها می‌گوید دونالد ترامپ در برخی ایالت‌های تعیین‌کننده از رقیبش هیلاری کلینتون عقب افتاده است.

ده‌ها چهره جمهوری‌خواه در یک هفته‌ای که از انتشار فیلم رکیک او می‌گذرد، از این نامزد حزب جمهوری‌خواه خواسته‌اند از رقابت کنار بکشد یا گفته‌اند که دیگر از او دفاع نمی‌کنند.

مطالب مرتبط