ترامپ: من قربانی بزرگ‌ترین تخریب سیاسی در آمریکا هستم

حق نشر عکس Getty Images

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری گفته است که او قربانی بزرگ‌ترین تخریب سیاسی در تاریخ ایالات متحده است.

آقای ترامپ به دنبال مطرح شدن چندین مورد اتهام جدید آزار و اذیت جنسی زنان، در جمع هواداران خود این اتهام‌ها را "به طور ۱۰۰ درصد" رد کرد و گفت این اتهام‌ها بخشی از یک برنامه برای تخریب اوست.

بیشتر بخوانید: دو زن دیگر ترامپ را به آزار جنسی متهم کردند

مایک پنس، معاون آقای ترامپ نیز روز گذشته گفت که "ماشین سیاسی کلینتون" از دروغ‌ها و افتراها برای منحرف کردن اذهان از مسایل واقعی استفاده می‌کند.

کمتر از یک ماه به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باقی مانده و آقای ترامپ در چند ایالت کلیدی، از هیلاری کلینتون، رقیب خود از حزب دموکرات عقب مانده است.

سامر زروس، یکی از زنانی که به تازگی آقای ترامپ را به آزار و اذیت جنسی متهم کرده، گفته است که دونالد ترامپ یک دهه پیش در هتلی در بورلی هیلز آمریکا "سعی کرده خودش را به‌زور به او بچسباند."

پیش از این هم اتهام‌های مشابهی علیه آقای ترامپ مطرح شده ولی او همه آنها را رد کرده و متهم‌کنندگان را "دروغگو" خوانده است.

آقای ترامپ در جمع هواداران خود بار دیگر از رسانه‌ها انتقاد کرده و گفته است "کاری که رسانه‌ها می‌کنند، دستکاری در سیستم است، انتخابات دستکاری شده است."

این اولین بار نیست که آقای ترامپ مساله دستکاری و تقلب در انتخابات آمریکا را مطرح می‌کند. در اولین مناظره از او سوال شد که آیا نتیجه انتخابات را خواهد پذیرفت و او جواب مثبت داد اما پس از مناظره، چندین بار مساله تقلب به نفع هیلاری کلینتون را مطرح کرده است.

روز گذشته باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، صلاحیت آقای ترامپ برای ریاست‌جمهوری را مورد سوال قرار داد و گفت او دانش، خلق و خو و شخصیت صادق را که لازمه کار رئیس‌جمهوری است ندارد.

مطالب مرتبط