لری برادر برنی سندرز برای کرسی دیوید کامرون رقابت می‌کند

لری سندرز در حال تبلیغات انتخاباتی حق نشر عکس Getty
Image caption لری سندرز در حال تبلیغات انتخاباتی

انتخابات میان دوره‌ای برای دو کرسی پارلمان بریتانیا روز پنج‌شنبه برگزار می‌شود.

در حوزه انتخابیه ویتنی واقع در آکسفوردشایر، رای‌دهندگان نماینده جانشین دیوید کامرون، نخست‌وزیر پیشین بریتانیا را انتخاب می‌کنند. آقای کامرون مدتی پس از استعفا از نخست‌وزیری از نمایندگی مجلس هم استعفا داد. او گفت نمی‌خواهد با حضورش در مجلس برای ترزا می، جانشین او، حاشیه‌ساز شود.

لری سندرز، برادر برنی سندرز رقیب هیلاری کلینتون در رقابت مقدماتی حزب دموکرات آمریکا، از حوزه ویتنی نامزد شده است.

لری سندرز، که در سال ۱۹۶۹ به بریتانیا مهاجرت کرد، سخنگوی حزب سبز بریتانیا در امور بهداشت و سلامت است و از طرف این حزب نامزد شده است.

پیروزی آقای سندرز در این انتخابات دشوار است، چرا که این حوزه انتخابیه یکی از پایگاه‌های قوی محافظه‌کاران بوده و دیوید کامرون در سال ۲۰۱۵ در این حوزه بیش از ۶۰ درصد آرا را کسب کرد. نامزد حزب سبز در انتخابات ۲۰۱۵ تنها ۶ درصد رای آورد. حزب سبز تنها یک نماینده در پارلمان دارد.

لری سندرز ۸۱ ساله امیدوار است که موفقیت نسبی برادر کوچکترش برنی در آمریکا، به کارزار انتخاباتی او در بریتانیا کمک کند.

آقای سندرز سابقه عضویت در شورای محلی را دارد و در امور سیاسی و اجتماعی فعال بوده است.

حوزه‌های انتخابیه دیگری در آن انتخابات برگزار می‌شود در یورکشایر غربی است. جو کاکس، نماینده این حوزه از حزب کارگر در ماه ژوئن توسط مهاجمی دست راستی به قتل رسید.

احزاب عمده محافظه‌کار، لیبرال دموکرات و حزب استقلال بریتانیا به احترام جو کاکس در این حوزه نامزدی معرفی نکرده‌اند و نامزد حزب کارگر تنها باید با نامزدهای گروه‌های کوچکتر یا مستقل رقابت کند. نام یکی از این نامزدها "آنتی کوربین" از گروه "اعتراض میان‌دوره‌‎ای" است.

موضوعات مرتبط