کلینتون می گوید دیگر جواب ترامپ را نخواهد داد

خانم کلینتون در پیتزبورگ پنیسیلوانیا در روز 22 اکتبر حق نشر عکس AFP
Image caption خانم کلینتون و نامزد معاونتش تیم کین (روی صندلی) روز شنبه در تجمع های انتخاباتی در پنیسیلوانیا و پیتزبورگ حاضر شدند

هیلاری کلینتون نامزد حزب دمکرات در انتخابات آمریکا گفته است که از این پس در جریان مبارزات انتخاباتی اهمیتی نمی دهد که رقیبش دونالد ترامپ چه خواهد گفت و فقط بر مسائل تمرکز خواهد کرد.

او با یادآوری بگومگوی خصومت آمیز در سه مناظره تلویزیونی با نامزد جمهوری خواهان گفت: "برای ۴ ساعت و نیم با او مناظره کردم. دیگر حتی به پاسخ گفتن به او فکر نمی کنم."

او در هواپیمای ستاد مبارزات انتخاباتی اش با خبرنگاران صحبت می کرد.

در مقابل آقای ترامپ در تجمعی در گتیزبرگ قول مهار لابی گری و مذاکرات تازه در زمینه مبادلات تجاری و تغییرات آب و هوایی را داد.

درحالی که فقط ۱۶ روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده، بیشترین توجه به جنجال ها پیرامون مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ متمرکز بوده است.

او روز شنبه بار دیگر قول داد بلافاصله پس از پایان رقابت ها علیه همه زنانی که او را متهم به تعرض یا رفتار نامناسب جنسی کرده اند به دادگاه شکایت خواهد کرد.

روز یکشنبه تازه ترین نظرسنجی ها نشان داد که آقای ترامپ در ایالت های کلیدی عمدتا از رقیب خود عقب است.

ستاد مبارزات خانم کلینتون پیش بینی کرد که این از نظر مشارکت "بزرگترین انتخابات در تاریخ آمریکا باشد."

روبی موک مدیر کمپین خانم کلینتون روز یکشنبه به شبکه فاکس نیوز گفت: "این بار نسبت به همه دفعات گذشته شمار بیشتر پای صندوق ها خواهند رفت."

خانم کلینتون که در پیتزبورگ صحبت می کرد از آمریکایی ها خواست متحد شوند.

حق نشر عکس AP
Image caption آقای ترامپ گفت که آمریکا در مسیر آینده "بر سر دوراهی است"

او گفت: "من می دانم که آمریکایی ها دنبال رئیس جمهوری هستند که متوجه حال آنهاست، به آنها گوش می دهد و من می خواهم این رئیس جمهور باشم."

آقای ترامپ پیش از سخنرانی در گتیزبرگ گفت که رسانه ها داستان های ساختگی درباره او ساخته اند تا "بدترین و خطرناک ترین چهره ممکن" را از او ترسیم کنند.

از زمان انتشار یک ویدئوی مربوط به سال ۲۰۰۵ که آقای ترامپ در آن با مباهات درباره "دستمالی و بوسیدن" زنان حرف می زند و می گوید قادر به این کار است "چون یک ستاره" است ۱۱ زن او را به رفتار نامناسب کرده اند.

آقای ترامپ یکشنبه گفت: "همه زنانی که آمده اند تا به مبارزات من لطمه بزنند دروغ می گویند."


قدم بعدی چیست؟

  • دو نامزد ۱۶ روز باقی مانده تا انتخابات را صرف سرزدن به نقاط مختلف کشور برای جلب نظر رای دهندگان خواهند کرد. می توان انتظار داشت بیشترین بازدیدها از ایالت های کلیدی مثل اوهایو، کارولینای شمالی، فلوریدا و پنسیلوانیا انجام شود
  • رای دهندگان روز سه شنبه ۱۸ نوامبر برای انتخاب ۴۵ امین رئیس جمهور آمریکا پای صندوق ها خواهند رفت
  • رئیس جمهور منتخب روز ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ سوگند خواهد خورد

مطالب مرتبط