سازمان ملل: زمستان سوریه امسال بی‌رحم‌تر از گذشته خواهد بود

سوریه حق نشر عکس AFP

سازمان ملل هشدار داده زمستانی که در راه است می‌تواند سخت‌ترین زمستان برای اهالی سوریه در پنج سال گذشته و از زمان آغاز جنگ در این منطقه باشد.

یان اگلند، مسئول امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در سوریه، گفته است "جنگ بی‌رحم و دردناک سوریه، ظالمانه‌تر از پیش شده است و هر روز بر زندگی تعداد بیشتری از غیرنظامیان تاثیر می‌گذارد."

آقای اگلند از کسانی که این جنگ را به راه انداخته‌اند با عنوان "مردان مرفه یونیفورم‌پوش" نام برد و از آنها خواست که با نزدیک شدن زمستان اجازه بدهند سازمان‌های کمکهای انسان‌دوستانه به زنان و کودکان نیازمند کمک در سوریه، دسترسی پیدا کنند.

این مقام سازمان ملل گفته است اگر اجازه کمک‌رسانی به غیرنظامیان سوریه داده نشود، ماه آینده برای بسیاری از اهالی سوریه سردتر از همیشه خواهد بود.

حق نشر عکس AFP
Image caption سازمان ملل گفته است اگر اجازه کمک‌رسانی به غیرنظامیان داده نشود، ماه آینده برای اهالی سوریه سردتر از همیشه خواهد بود

سازمان ملل متحد هفته گذشته تلاش کرد با جلب رضایت طرفین درگیر در شهر حلب به مدت ۲۴ ساعت آتش‌بس انسان‌دوستانه برقرار کند.

یان اگلند، در آن زمان گفته بود امیدوار است صدها نفر از غیرنظامیان نیازمند به کمک‌های فوری پزشکی بتوانند در این فاصله از حلب خارج شوند.

جنگ در سوریه وارد پنجمین سال خود شده است و با وجود نشست‌های مختلف کشورهای درگیر در این جنگ، چشم‌انداز روشنی برای برقراری صلح دیده نمی‌شود.

موضوعات مرتبط