فرانسه: بریتانیا سهم خود را در حل مشکل پناهجویان کاله انجام دهد

حق نشر عکس AFP
Image caption آقای اولاند از یک اقامتگاه تازه پناهجویان که از کاله منتقل شده بودند دیدار کرد

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه از بریتانیا خواست که تعدادی از ۱۵۰۰ پناهجوی کودک و نوجوان باقی‌مانده در کاله را بپذیرد. این پناهجویان پس از آن که اردوگاه غیر رسمی موسوم به جنگل در طول هفته گذشته از کاله برچیده شد، حاضر به ترک محل و انتقال به اقامتگاه های دیگر نشدند.

آقای اولاند که امروز شنبه ۲۹ اکتبر از یکی از اقامتگاه‌های جدید پناهجویان بازدید می کرد، گفت که مقامات بریتانیایی باید این کودکان و نوجوانان را در اقامتگاه‌های تازه ملاقات کنند و ترتیب اسکان آنها را در بریتانیا بدهند.

او گفت که با ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در این مورد گفت و گو کرده و وزیران کشور فرانسه و بریتانیا مشغول بررسی موضوع هستند.

رئیس آژانس پناهجویان فرانسه روز جمعه گفته بود که فرانسه در سر و سامان دادن به پناهجویان بزرگسال جور بریتانیا را کشیده است و حد اقل کاری که بریتانیا می تواند بکند، مراقبت از این کودکان و نوجوانانی است که بدون همراه هستند.

پناهجویانی که در اردوگاه موسوم به جنگل در کاله اقامت داشتند، می خواستند به نحوی خود را به بریتانیا برسانند.

بندر کاله نزدیک ترین بندر فرانسه به بریتانیا و محلی است که تونل مانش از آنجا خاک فرانسه را از زیر دریا به خاک بریتانیا متصل می کند.

بسیاری از پناهجویان از ارائه درخواست پناهندگی در فرانسه خودداری می کنند، چون تصور می کنند قوانین بریتانیا برای پناهندگی آسانتر و حمایت از پناهندگان در بریتانیا بیشتر است.