پلیس لس‌آنجلس سوپرمدل مجله پلی‌بوی را به اتهام تمسخر اندام یک زن به دادگاه کشاند

این تصویری است که دنی مترز از خودش (راست) و خانم مسن برهنه (چپ) در رختکن باشگاه گرفت و منتشر کرد حق نشر عکس Dani Mathers
Image caption این تصویری است که دنی مترز از خودش (راست) و خانم مسن برهنه (چپ) در رختکن باشگاه گرفت و منتشر کرد

پلیس لس‌آنجلس از دنی مترز، یکی از مدل‌های سرشناس مجله پلی‌بوی به علت انتشار تصویر برهنه یک زن هفتاد ساله در شبکه‌های اجتماعی شکایت کرده است.

این چهره شناخته شده مجله پلی‌بوی متهم است عکس یک زن هفتاد ساله را بدون اجازه او و در یک باشگاه ورزشی گرفته و با جمله‌ای تمسخرآمیز نسبت به اندام این زن مسن، در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است.

او این عکس را در کنار عکسی از خود قرار داد و در شبکه اجتماعی اسنپ‌چت منتشر کرد و کنارش نوشت: "اگر من نمی‌تونم این رو نادیده بگیرم، شما هم حتمن نمی‌تونید."

او البته خیلی زود با حذف این تصویر رسما عذرخواهی کرد و در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: "من از کرده خود پشیمانم... باید بشینم و با خودم فکر کنم ببینم چرا چنین رفتار زشتی از من سر زده. شب بخیر."

این مدل مجله پلی‌بوی اکنون با اتهام "تعرض به حریم شخصی" دیگران روبرو است. اتهامی که می تواند برایش ۶ ماه زندان و جریمه ای حدود ۱۰۰۰ دلار به دنبال داشته باشد.

حق نشر عکس Twitter
Image caption این متن توییت خانم مترز است که در آن از انتشار تصویر و اظهار نظر تمسخرآمیز خود ابراز ندامت کرده است

با وجود این، وکیل خانم مترز به روزنامه لس‌آنجلس تایمز گفته موکلش هیچ خلاف قانونی مرتکب نشده و به حریم شخصی کسی هم تعدی نکرده و بنابراین قانونی را هم زیرپا نگذاشته است.

این در حالی است که مایک فیوئر، دادستان شهر لس‌آنجلس که در مقام مدعی‌العموم در این پرونده حضور یافته در اطلاعیه‌ای از طرح شکایت از او به دلیل نقض حریم خصوصی سخن گفته و همچنین به موضوع "خجل‌زدگی اندامی" (Body-shaming) اشاره کرده و ضمن محکوم کردن چنین رفتارهایی اثرات آن را برای فرد خجالت‌زده "درد‌آور و دارای مصائب طولانی مدت" دانسته است.

"چنین قضاوت‌هایی درباره ریخت اندام افراد، علاوه بر داغ‌زدن و خجل‎زده کردن آنها، منجر به تضعیف خودباوری و اعتماد به نفس قربانیان می‌شود."

دنی مترز که در سال ۲۰۱۵ از برجسته‌ترین مدل‌های سکسی مجله پلی‌بوی شده بود، در پی بالا گرفتن انتقادها از این رفتار او، از ورود به تمامی شعب باشگاه ورزشی ال.ای فیتنس، منع شده، از شغلش در رادیو اخراج شده و با انتقاد گسترده مردم در اینترنت روبروست.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption دنی مترز پارسال از برترین مدل‌های سکسی مجله پلی‌بوی شده بود