علیرغم رخداد امنیتی در نوادا، ترامپ بر ادامه کارزار انتخاباتی تاکید کرد

نیروهای امنیتی آقای ترامپ را از محل بیرون می‌برند حق نشر عکس AP

علیرغم یک حادثه امنیتی در کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، وی تاکید کرده است که در ساعات پایانی این کارزارها به تبلیغات و فعالیتهای خود ادامه می‌دهد.

این حادثه امنیتی در کارزار تبلیغات انتخاباتی آقای ترامپ در نوادا رخ داد.

در جریان این رخداد، ماموران امنیتی آقای ترامپ را که در حال سخنرانی بود از محل خارج کردند.

براساس گزارشها، پس از دقایقی آقای ترامپ به محل سخنرانی برگشت و به سخنان خود ادامه داد.

گزارش شده است که در جریان سخنرانی آقای ترامپ مردی از سوی پلیس برای کوتاه مدتی بازداشت شد، اما سلاحی در این حادثه استفاده نشده و ماموران امنیتی چیزی پیدا نکردند.

این مرد بازداشت شده که نامش استن کرتیس است، سپس به بی بی سی گفت که در اجتماع تبلیغاتی آقای ترامپ، هنگامی که وی قصد داشت یک پلاکارد مخالفت با این نامزد انتخاباتی را به نمایش بگذارد، مردم حاضر بر روی وی ریختند و مانع اقدام وی شدند.

تبلیغات در 'ایالتهای دمکرات'

همزمان گزارشها حاکیست که نامزد حزب جمهوری‌خواه آمریکا در دو روز باقی‌مانده به آغاز رای‌گیری تصمیم گرفته به چند ایالت دموکرات این کشور سفر کند بلکه بتواند آرای بیشتری را در این مناطق به سوی خود جلب کند.

او تصمیم گرفته در این آخرین ساعات کارزار انتخاباتی به پنسیلوانیا، میشیگان و مینه‌سوتا سفر کند؛ ایالت‌های دموکراتی که در چند دهه اخیر همواره به نامزدهای ریاست‌جمهوری حزب جمهوری‌خواه پشت کرده‌اند و برای مثال، مینه‌سوتا از سال ۱۹۷۲ تا امروز هیچ‌گاه به نامزد جمهوری‌خواهان رای نداده است.

نظر سنجیها

در حالی که تازه‌ترین نظرسنجی‌ها از ادامه پیشتازی هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات، خبر می‌دهد، نگرانی از خبر تحقیق دوباره اف.بی.آی. از پرونده استفاده خانم کلینتون از ایمیل شخصی‌اش در دوران صدارت وزارت خارجه، دموکرات‌ها را مضطرب و جمهوری‌خواهان را هیجان‌زده کرده است.

نظرسنجی کشوری موسسه مک کلاچی-ماریست که روز (شنبه ۵ نوامبر) منتشر شد از پیشتازی بسیار اندک خانم کلینتون خبر می‌دهد؛ این نظرسنجی او را تنها با یک درصد برتری نسبت به آقای ترامپ برآورد می‌کند در حالی که دو ماه پیش (سپتامبر) خانم کلینتون با ۶ درصد پیشتاز بود.

اما همزمان، در یک نظرسنجی دیگر که موسسه یو-گاو انجام داده، خانم کلینتون را با سه درصد جلوتر از دونالد ترامپ، برنده احتمالی انتخابات روز سه‌شنبه (هشتم نوامبر) حدس زده است.

این در حالی است که در بسیاری از ایالت‌ها چون فلوریدا، آریزونا، و نوادا که افراد می‌توانند زودتر از روز رسمی رای‌گیری (روز سه‌شنبه ۸ نوامبر) هم رای بدهند، گزارش‌ها از حضور پرتعداد رای‌دهندگان لاتین‌تبار حکایت دارد.

این گزارش‌ها میزان مشارکت لاتین‌تبارها در پای صندوق را حتی بیشتر از انتخابات قبلی (۲۰۱۲) ارزیابی کرده‌اند؛ خبری که می‌تواند برای دموکرات‌ها خوشحالی به همراه داشته باشد چرا که آمریکایی‌های لاتین‌تبار در چند دهه اخیر از نامزدهای دموکرات حمایت کرده‌اند.

خبر خوش دیگر برای طرفداران حزب دموکرات آمریکا این است که تحلیل‌گران در ایالت نوادا، بر اساس نظرسنجی‌هایی که از رای‌دهندگان پیش از موعد به عمل آمده، هیلاری کلینتون را پیش‌تاز آرا در این ایالت حساس معرفی کرده‌اند.

بنابر اعلام مقام‌های برگزاری انتخابات در ایالت‌های مختلف آمریکا، تاکنون حدود ۳۷ میلیون نفر با حضور در حوزه‌های رای‌گیری، پیش از موعد رای داده‌اند.