ترامپ شانزده سال پیش در "سیمپسون‌ها" رئیس جمهور آمریکا بود

حق نشر عکس Simpsons

حتی شاید همین یکی-دوسال پیش هم کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد، دونالد ترامپ روزی رئیس جمهور آمریکا شود.

حالا فکر کنید که کسی ۱۶ سال پیش از دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور نام برده است؛ زمانی که ترامپ شهرت بسیار کمی داشت و حتی سال‌ها تا کسب شهرت او با حضورش در برنامه تلویزیونی "کارآموز" (The Apprentice) مانده بود.

در سال ۲۰۰۰ در یکی از قسمت‌های سریال کارتونی "سیمپسون‌ها"، لیزا، دختر کوچک خانواده بزرگ شده و حالا رئیس جمهور آمریکا شده است.

او در کاخ سفید درباره رئیس‌جمهور قبلی می‌گوید: "پرزیدنت ترامپ برامون هیچ پولی نذاشته".

این شخصیت کارتونی در ادامه از یکی از وزیران خود می‌پرسد که اوضاع چقدر وخیمه؟ که وزیر با نشان دادن نموداری نزولی می‌گوید: "ورشکسته ایم". لیزا می‌پرسد: "کشور ورشکسته است؟؟؟ آخه چه جوری؟؟"

حق نشر عکس Simpsons
Image caption زیر تریبون ترامپ نوشته: آمریکا، می‌تونی زن سابقم بشی. این قسمت در سال ۲۰۱۵ پخش شد

مت گرونینگ، خالق این مجموعه تلویزیونی به روزنامه گاردین گفته است: "آن زمان در سال ۲۰۰۰ ما پیش‌بینی کردیم که ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا می‌شود، چون او مسخره‌ترین کسی بود که فکر می‌کردیم بتواند رئیس‌جمهور شود، الان هم این‍گونه است. ورای طنز است."

نقشه‌های قابل‌کلیک: ترامپ چگونه رئیس‌جمهور آمریکا شد؟

از شخصیت ترامپ یک بار دیگر هم در "سیمپسون‌ها" نام برده است. کمی پس از آنکه دونالد ترامپ اعلام کرد خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آماده می‌کند، در قسمت دیگری که سال گذشته پخش شد، شخصیتش به تصویر کشیده شد. در این قسمت، تصاویر دونالد ترامپ هنگام پایین آمدن از پله برقی در برج ترامپ در نیویورک و نطق او برای اعلام نامزدی در انتخابات بازسازی شده بود.

تصاویر این قسمت در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، به اشتباه به جای قسمت قدیمی‌تری استفاده شده است که در سال ٢٠٠٠ پخش شده بود و در آن به "پرزیدنت ترامپ" اشاره می‌شد.

جیمز ال بروکس، مدیر تولید این سریال پس از اعلام خبر پیروزی ترامپ در توییتر خود واکنش منفی نشان داد.

حالا به نظر می‌رسد که شخصیت ترامپ از این پس بیشتر در "سیمپسون‌ها" حضور یابد.