هشدار ترکیه به شهروندانش درباره سفر به آمریکا

حق نشر عکس Getty Images

در پی تظاهرات اعتراض‌آمیز در چند شهر آمریکا در واکنش به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه ترکیه به شهروندان این کشور درباره سفر به ایالات متحده هشدار داده است.

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه اش به درگیری پلیس با تظاهرکنندگان در بعضی از شهرها مانند پورتلند اشاره کرده و از شهروندان ترکیه خواسته است که از چنین تجمعاتی فاصله بگیرند.

این وزارتخانه همچنین با هشدار درباره احتمال مواجه شدن بعضی از شهروندان ترکیه با برخوردهای بیگانه ستیزانه و نژادپرستانه، از آنها خواسته ضمن حفظ خونسردی به پلیس مراجعه کنند.

این بیانیه با واکنش کاربران شبکه های اجتماعی مواجه شده که آن را به نوعی تلافی جویی در برابر هشدارهای مشابه آمریکا قلمداد کرده اند.

به نوشته بعضی از کاربران، هشدار اخیر آمریکا درباره وضع امنیتی ترکیه و دستور وزارت امور خارجه ایالات متحده به خانواده کارکنان کنسولگری آمریکا در استانبول برای خروج از این کشور نارضایتی دولت میزبان را به همراه داشت.

در پی این دستور، مولود چاوش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در تماس با همتای آمریکایی خود، نارضایتی و نگرانی دولتش را درباره این تصمیم به اطلاع جان کری رساند.