درگیری‌های شدید در حلب و اطراف دمشق و هشدار سازمان ملل نسبت به 'وضعیت تیره و تار'

حق نشر عکس Reuters

بنا به گزارش‌های مختلف امروز درگیری‌های شدیدی در مناطق تحت کنترل شورشیان در شرق حلب رخ داد و بمباران این مناطق ادامه یافت. سازمان ملل نسبت به "وضعیت تیره و تار" حلب هشدار داده است.

همچنین درگیری‌های شدیدی در اطراف دمشق گزارش شده است. گفته شده ظرف ۲۴ ساعت گذشته حداقل ۲۲ نفر در شرق دمشق کشته شده‌اند، که ۱۰ نفر از قربانیان کودک بوده‌اند.

خبرنگاری در حلب به خبرگزاری فرانسه گفته است بمباران و گلوله باران امروز یکی از شدیدترین مواردی است که او در دو سال اخیر در حلب شاهد بوده است.

گزارش‌ها حاکی از کشته شدن ۱۳ نفر در گلوله‌باران امروز حلب است. سه نفر از آنها ساکنان مناطق غربی شهر بودند که در کنترل دولت سوریه است و هدف گلوله باران شورشیان قرار گرفت.

یان اگلند، مشاور امور انسان‌دوستانه سازمان ملل متحد، درباره وضعیت اهالی شرق حلب هشدار داده و گفته است که با فرا رسیدن زمستان "وضعیت تیره و تاری" در انتظار آنان خواهد بود. او گفته اگرچه شورشیان در شرق حلب و روسیه هر دو خود را موافق رساندن کمک و خارج کردن بیماران می‌دانند، اما هنوز جزئیات این کار مشخص نیست.

روسیه می‌گوید در بمباران هوایی حلب در روزهای اخیر مشارکت نکرده است، هرچند حملاتی را از دریا به مناطق تحت کنترل شورشیان انجام داده است.

سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن، می‌گوید رهبر یک گروه اسلام‌گرای افراطی در حلب، به نام ابو افغان المصری، به همراه دو نفر دیگر در حمله یک پهپاد کشته شده‌اند. مشخص نیست که این پهپاد متعلق به چه کشور یا گروهی بوده است.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط