'بمباران‌های شدید، فعالیت بیمارستان‌ها در شرق حلب را به حال تعلیق درآورد'

حق نشر عکس AP

مقامات بهداشتی، پزشکی در شهر حلب گفته‌اند بمباران‌های شدید باعث شده که فعالیت‌های تمامی بیمارستا ن‌ها در بخش شرقی این شهر که در کنترل شورشیان قرار دارد، به حال تعلیق در‌آید.

مسئول بخش بهداشتی در شرق حلب هدف قرار دادن بیمارستان‌ها را در ۴۸ ساعت گذشته از سوی جنگنده‌های سوری و روسی "عامل اختلال" در فعالیت‌های بیمارستان‌ها عنوان کرده است.

روز گذشته جمعه ۱۸ نوامبر(۲۸ آبان) یک بیمارستان کودکان هدف حمله قرار گرفت و گزارش ها از استفاده از گاز کلر در این حمله حکایت داشت.

بخش غربی حلب که در کنترل نیروهای دولت سوریه قرار دارد هم روز گذشته هدف حمله قرار گرفت که در جریان این حملات دست کم ۵ نفر کشته شدند.

حق نشر عکس Reuters

یان ایگلند، مشاور اموربشردوستانه سازمان ملل متحد، درباره وضعیت اهالی شرق حلب هشدار داده و گفته است که با فرا رسیدن زمستان "وضعیت تیره و تاری" در انتظار آنان خواهد بود. او گفته اگرچه شورشیان در شرق حلب و روسیه هر دو خود را موافق رساندن کمک و خارج کردن بیماران می‌دانند، اما هنوز جزئیات این کار مشخص نیست.

گفته شده دست کم ۲۵۰ هزار نفر در بخش شرقی حلب زیر بمباران سنگین قرار دارند و با کمبو مواد غذایی، دارو و سایر مایحتاج روبرو هستند.

حق نشر عکس Reuters

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط