سازمان ملل: در سوریه یک میلیون نفر در محاصره قرار دارند

مناطق تحت محاصره در سوریه حق نشر عکس Reuters
Image caption بیشتر مناطق محاصره شده سوریه تحت کنترل شورشان ضددولتی هستند که به همراه ساکنان این مناطق، در محاصره نیروهای دولتی قرار دارند

به گزارش سازمان ملل تعداد کسانی که در سوریه در مناطق محاصره شده زندگی می کنند، به حدود یک میلیون نفر رسیده که دو برابر تعداد محاصره شدگان سال گذشته است.

هماهنگ کننده برنامه "نجات اضطراری" سازمان ملل، استفن اوبرین، امروز دوشنبه ۲۱ نوامبر (اول آذر) گفت که تعداد محاصره شدگان در سوریه، در شش ماه گذشته از ۴۸۷ هزار نفر به ۹۷۴ هزار نفر رسیده است.

آقای اوبرین تاکید کرد که تحت محاصره بودن این افراد، به معنی آن است که "ارتباط آنها یا سایرین قطع شده، گرسنگی می کشند، مورد بمباران قرار می گیرند و از خدمات پزشکی و کمک های بشردوستانه محروم می شوند" تا "فرار کنند یا تسلیم شوند".

وی در همین ارتباط، نیروهای دولتی سوریه را عامل به کارگیری عامدانه بیشتر روش های "بی رحمانه" ای دانست که علیه محاصره شدگان مورد استفاده قرار می گیرند.

هماهنگ کننده برنامه "نجات اضطراری" سازمان ملل تاکید کرد: "آنهایی که محاصره ها را ادامه می دهند تاکنون فهمیده اند که شورای امنیت نمی تواند جلوی‌شان را بگیرد."

بیشتر مناطق محاصره شده سوریه تحت کنترل شورشان ضددولتی هستند که به همراه ساکنان این مناطق، در محاصره نیروهای دولتی قرار دارند.