'تشدید' جرایم برخاسته از نفرت در پی پیروزی ترامپ

صلیب شکسته که علامت نازی است پس از پیروزی دونالد ترامپ روی دیوار زمین ورزش مدرسه ای در نیویورک ظاهر شد حق نشر عکس Wellsville NY Daily Reporter
Image caption صلیب شکسته که علامت نازی است پس از پیروزی دونالد ترامپ روی دیوار زمین ورزشی در نیویورک ظاهر شد

یک گروه برجسته حقوق مدنی در آمریکا می گوید که در پی پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات تقریبا 900 مورد آزار را ثبت کرده است.

"مرکز حقوقی فقر در جنوب" (اس پی ال سی) از آقای ترامپ خواسته است "برای مقابله با این رفتارها قاطعانه عمل کند."

آنها همچنین آقای ترامپ را ترغیب کرده اند "به سوی جوامعی که آزرده دست دوستی دراز کند."

این گروه دو گزارش را درباره آزارهای برخاسته از نفرت منتشر کرده است.

"اس پی ال سی" به همراه نمایندگان اتحادیه های آموزگاران و سایر گروه های حقوق مدنی این مساله را تشریح کرد که چگونه شعارها و اقدامات آقای ترامپ بر جامعه آمریکا اثر گذاشته است.

این گروه با بررسی شبکه های اجتماعی و گزارش های خبری و همچنین دریافت مستقیم گزارش آزارها، این نتایج را منتشر کرده است.

این سازمان گفت: "آقای ترامپ باید مسئولیت آنچه در حال وقوع است را به عهده گیرد. و نفرت و تعصب را قویا رد کند."

آنها در گزارش خود، تحت عنوان "ده روز بعد"، صدها مورد حمله به اقلیت ها - از جمله خشونت و ارعاب - که بعضی از آنها را مستقیما به پیروزی غیرمنتظره ترامپ در روز 8 نوامبر مرتبط می دانند ذکر کرده اند.

مارک پوتوک از مقام های ارشد این گروه به بی بی سی گفت: "بخش خیلی بزرگی از این جرایم مستقیما به کمپین ترامپ مرتبط است به این معنی که دیوارنوشته ها یا کلماتی که فریاد کشیده شده از ترامپ یاد می کند."

براساس این گزارش در موارد متعدد به سیاهپوستان گفته شده که به عقب اتوبوس بروند، که یادآور سیاست های دوره جدایی نژادی در ایالات جنوبی است.

در این گزارش آمده است که کلمات "فقط سفیدپوست ها" و "ملت ترامپ" روی دیوار کلیسایی که عمدتا مورد استفاده مهاجران بود ثبت شد و در یک مورد یک مرد همجنسگرا از اتومبیلش بیرون کشیده شد و مهاجم فریاد زد "رئیس جمهور می گوید می توانیم همه شما را بکشیم."

این گروه در گزارش دوم خود تحت عنوان "پس از انتخابات، پدیده ترامپ" از 10 هزار مسئول آموزشی نظرسنجی کرد و دریافت که 90 درصد آنها شاهد تاثیر منفی آنچه "پدیده ترامپ" می خواند در مدارس خود بوده اند.

رندی وینگارتن رئیس "فدراسیون آموزگاران آمریکا" گفت: "وقت آن است که رئیس جمهور منتخب به شکلی موثر و صریح این رفتارهای آکنده از نفرت که به نام او انجام می شود را محکوم کند."

این گزارش همچنین دریافت که بیش از یک چهارم آموزگاران شاهد تعصب و آزار "که می توان رد آن را مستقیما به شعارهای انتخاباتی گرفت" بوده اند که از جمله نقش کردن صلیب شکسته بر دیوارها، درگیری فیزیکی و تهدید به خشونت بوده است.

آقای ترامپ هفته پیش گروه نژادپرست "آلت-رایت" را که اعضای آن با سلام نازی پیروزی او را جشن گرفته بودند محکوم کرد.

موضوعات مرتبط