رکورد مهاجرت به بریتانیا شکسته شد

حق نشر عکس PA
Image caption آمار مهاجرت به بریتانیا با هدفی که دولت تعیین کرده تفاوت چشمگیری دارد

گزارش تازه اداره آمار ملی بریتانیا نشان می‌دهد که آمار سالانه مهاجرت به این کشور به بالاترین حدی رسیده که تا کنون ثبت شده است.

بنا بر این گزارش تعداد مهاجران به بریتانیا در ۱۲ ماه منتهی به ماه ژوئن به ۶۵۰ هزار نفر رسیده و آمار خالص مهاجرت در همین دوره ۳۳۵ هزار نفر بوده که نسبت به آمار قبلی اندکی افزایش یافته است.

منظور از آمار خالص مهاجرت تعداد کسانی است که برای مدت حداقل یک سال به بریتانیا مهاجرت کرده‌اند منهای افرادی که برای کار یا زندگی از بریتانیا به خارج رفته‌اند.

در دوره زمانی گزارش تازه که تقریبا به طور کامل به قبل از همه‌پرسی خروج از اتحادیه اروپا مربوط می‌شود، ۲۸۴ هزار نفر از کشورهای اتحادیه اروپا به بریتانیا آمده‌اند و میزان خالص مهاجرت از اتحادیه اروپا به بریتانیا ۱۸۹ هزار نفر بوده است.

بنا بر گزارش اداره آمار ملی بریتانیا رومانی با ۵۴ هزار مهاجر برای اولین بار در صدر کشورهایی قرار گرفته که شهروندان آن به بریتانیا مهاجرت کرده‌اند.

گزارش تازه نشان می‌دهد که با وجود آن که آمار مهاجرت به بریتانیا نسبت به دوره قبل افزایش چشمگیری نداشته اما همچنان با هدف چند ده‌هزار نفری که دولت برای میزان مهاجرت تا سال ۲۰۲۰ تعیین کرده فاصله بسیار زیادی دارد.

بر اساس آمار تازه حدود ۶۳ درصد از مهاجرانی که به بریتانیا آمده‌ا‌ند شهروند اتحادیه اروپا بوده و ۲۵ درصد از خارج اتحادیه اروپا آمده‌اند.

گزارش تازه در حالی منتشر می‌شود که شرایط خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و موضوع آزادی رفت و آمد نیروی کار بین بریتانیا و اتحادیه بعد از خروج، به بحثی داغ تبدیل شده است.

+گزارش سه ماه پیش مهاجرت به بریتانیا: ایرانی‌ها بیشترین متقاضی پناهندگی در بریتانیا بوده‌اند

موضوعات مرتبط