ایران خواستار آزادی فوری دو شهروند بازداشت شده در کنیا شد

حق نشر عکس Reuters
Image caption دو ایرانی بازداشت شده در نایروبی

وزارت خارجه ایران از کنیا خواسته است تا دوشهروند ایرانی را فورا آزاد کند.

مقام‌های قضایی کنیا روز گذشته پنج شنبه۱۱ آذر(اول دسامبر)از دستگیری دوشهروند ایرانی به نام های نصرالله ابراهیمی و عبدالحسین قلی صفایی خبردادند.

به گفته مقام‌های کنیایی این دو ایرانی متهم هستند که برای انجام "عملیات تروریستی" از سفارت اسرائیل در نایروبی تصویربرداری کرده‌اند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به اخبار منتشره در این مورد گفت که این "دو از وکلای رسمی دادگستری و اساتید دانشگاه هستند که از سوی خانواده دو زندانی ایرانی در کنیا به منظورپیگیری و مشاوره حقوقی زندانیان مذکور به نایروبی رفته بودند، اما روز سه شنبه در بازگشت از دیدار با زندانیان با بروز یک سوءتفاهم از سوی پلیس مورد سوال قرار گرفتند، اما با پی‌گیری‌های بعمل آمده آزاد شدند، اما متاسفانه با ورود برخی از طرف‌های ثالث به این موضوع مجددا پلیس کنیا این دو را روز پنج شنبه بازداشت کرد."

احمد ابوالفتحی و منصور موسوی شهروندان ایرانی هستند که سه سال پیش در کنیا به جرم انبار مواد منفجره به ۱۵ سال حبس محکوم شده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران ابراز امیدواری کرد که با پیگیری جدی دولت و قوه قضاییه کنیا این دو شهروند ایرانی فورا آزاد شوند.