حریق در جریان یک کنسرت موسیقی در اوکلند کالیفرنیا جان دهها نفر را گرفت

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
پلیس تخمین می‌زند تعداد کشته شدگان تا چهل نفر افزایش یابد

آتش‌نشانان اوکلند کالیفرنیا می‌گویند شمار کشته‌شدگان در آتش‌سوزی شب گذشته در محل یک کنسرت موسیقی احتمالا تا ۴۰ نفر افزایش خواهد یافت. بنابر گزارش‌ها مهار حریق که در یک انبار تغییر کاربری داده شده برای برنامه‌های موسیقی روی داد، به علت نبود سیستم‌های هشدار دهنده و اطفای حریق و وجود مبلمان و اثاثیه فراوان با تاخیر صورت گرفته است.

آن طور که ترزا دلوچه رید، رئیس سازمان آتش نشانی اوکلند گزارش کرده در هنگام آتش‌سوزی جمعیتی میان ۵۰-۱۰۰ نفر در داخل ساختمان حضور داشته‌اند.

آتش حدود ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه دیشب روی داد و پلیس می گوید به علت نبود زنگ‌های هشداردهنده آتش امدادگران تا هنگام رسیدن به محل از وقوع حریق مطلع نشده بودند و همچنین محل برگزاری این کنسرت فاقد سیستم‌های آب‌پاش اطفای حریق بوده است.

این انبار تغییر کاربری داده شده، شب گذشته میزبان گروه موسیقی الکترونیک "گلدن دانا" و چند هنرمند دیگر بود که اطلاعیه برگزاری خود را از طریق یک صفحه فیسبوکی منتشر کرده بودند.

در تصاویری که از این آتش‌سوزی در شبکه‌های مجازی منتشر شده شعله‌های مهیب آتش دیده می‌شود که از سقف ساختمان شعله می‌کشد.

حق نشر عکس Reuters
Image caption در این عکس انبار محل برگزاری کنسرت دیشب بعد از مهار حریق دیده می‌شود

آتش‌نشانان همچنین گزارش کرده‌اند که داخل ساختمان مملو از اثاثیه و مبلمان بوده که علاوه بر تغذیه حریق، مانع از سرعت عملیات مهار آن شده است.

خانم رید، رئیس سازمان آتش‌نشانی اوکلند همچنین تاکید کرده که تنها خروجی اضطراری ساختمان در طبقه دوم بود که پله‌های منتهی به آن هم چوبی بوده‎اند.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption آن طور که گزارش شده آتش‌نشانان برای دسترسی به محل حریق با مشکلات فراوان روبرو بوده‌اند
حق نشر عکس Reuters
Image caption محل برگزاری این کنسرت فاقد آب‌پاش‌های اطفای حریق بوده است