اتحادیه اروپا تحریم‌های بیشتری علیه حامیان دولت سوریه وضع می‌کند

حق نشر عکس Reuters
Image caption نیروهای سوریه طی هفته‌های اخیر به پیروزی‌های چشمگیری در حلب دست یافته‌اند

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته است که این اتحادیه تحریم‌های بیشتری را علیه حامیان دولت سوریه وضع خواهد کرد.

خانم موگرینی در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد تا زمانی که سرکوب‌ها توسط بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه ادامه داشته باشند، اتحادیه اروپا، افراد و نهادهایی را که از او حمایت کنند، هدف قرار خواهد داد.

+ بیشتر بخوانید: فرستاده سازمان ملل: جنگ سوریه ورای حلب ادامه خواهد یافت

+ بیشتر بخوانید: مجمع عمومی سازمان ملل خواستار ترک فوری خصومت ها در سوریه شد

در حال حاضر در ارتباط با بحران سوریه، بیش از دویست نفر از سوی اتحادیه اروپا تحریم شده‌اند. ممنوعیت سفر به اروپا و ضبط دارایی‌های این افراد از جمله تحریم‌های اتحادیه اروپا است.

تهدید برای وضع تحریم‌های بیشتر از سوی اتحادیه اروپا در حالی صورت می‌گیرد که فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه نسبت به سرنوشت و وضعیت شهر حلب هشدار داده است.

شهر حلب طی چند سال اخیر شاهد درگیری‌های سنگین میان نیروهای ارتش سوریه و مخالفان قرار داشته و اخیرا نیروهای دولتی پیشرفت‌های چشمگیری در پس گرفتن بخش شرقی شهر که در دست مخالفان بود، داشته‌اند.

دیپلمات‌های آمریکایی و روسی قرار است امروز در ژنو سوئیس در باره جنگ در سوریه و وضعیت حلب دیدار کنند.

استفان دی‌میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل متحد گفته است توافق این دو کشور برای تخلیه غیرنظامیان و نظامیان از مناطق جنگی، دستاورد بزرگی خواهد بود که مانع از خونریزی و خرابی‌های بیشتر می‌شود.

در هفته‌های اخیر نیروهای ارتش سوریه با حمایت نیروی هوایی این کشور و روسیه مناطق بیشتری از شرق حلب را در اختیار گرفته‌اند.

نماینده سازمان ملل متحد گفته است که نیروهای دولتی سوریه در آستانه کنترل کامل شهر حلب هستند اما خاطرنشان کرده که بشار اسد برای صلح در کشور باید تقسیم قدرت را بپذیرد.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط