ارتش سوریه بخش دیگری از شرق حلب را 'پس گرفت'

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
ارتش سوریه، بیش از هفتاد درصد از حلب را پس گرفت

گروه دیده‌یان حقوق بشر سوریه می‌گوید که نیروهای دولتی شب گذشته توانسته‌اند منطقه‌ای مهمی در شرق حلب را از شورشیان پس بگیرند.

به گزارش این گروه که در لندن مستقر است ارتش سوریه با کمک حملات بی امان هواپیماهای روسیه موفق شد وارد تنها منطقه باقیمانده در تصرف شورشیان در شرق حلب شود.

با پس گرفتن محله شیخ سعید در شرق حلب دولت موفق شده که حدود ۹۰ درصد از مناطقی را که زمانی در تصرف شورشیان بود در اختیار بگیرد.

وزارت دفاع روسیه می‌گوید بیش از ۷۰۰ شورشی خود را تسلیم کرده‌اند و حدود ۱۰ هزار غیرنظامی در ۲۴ ساعت گذشته از مناطق در اختیار شورشان مخالف دولت گریخته‌اند.

شهر قدیمی حلب از چهار سال پیش در اختیار نیروهای مخالف حکومت سوریه قرار داشت اما طی چند هفته اخیر، بین آنان و نیروهای دولتی درگیری سنگین جریان داشته و نیروهای دولتی، که از پشتیبانی روسیه و سایر متحدان خود برخوردار هستند، موفق به پیشروی سریع در این منطقه شده‌اند.

حق نشر عکس Reuters
Image caption عملیات پس گرفتن حلب از ماه ژوئیه آغاز شد

ارتش سوریه در ماه‌های گذشته با پشتیبانی نیروی هوایی روسیه و به همراه نیروهای نظامی ایرانی و شبه نظامیان شیعه عراقی و لبنانی عملیات وسیعی در حلب انجام داد.

ائتلافی از گروه‌های مخالف بشار اسد، از جمله گروه‌های اسلام‌گرای افراطی، برای نگه داشتن شرق حلب مقاومت می‌کردند و مناطق تحت کنترل ارتش سوریه در غرب حلب را با خمپاره می‌زدند.

هم ارتش سوریه و متحدانش و هم مخالفان مسلح در شرق حلب متهم هستند که در حملاتشان بین اهداف نظامی و غیرنظامی تفاوتی قائل نشده‌اند.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط