واندر وومن دیگر قهرمان برابری جنسیتی سازمان ملل نیست

واندر ومن حق نشر عکس Getty Images
Image caption انتصاب واندر ومن به عنوان سفیر افتخاری، انتقاد کارکنان سازمان ملل و مدافعان حقوق زنان را برانگیخت

سخنگوی سازمان ملل می‌گوید که کمتر از دو ماه پس از انتصاب واندر وومن به عنوان سفیر افتخاری این سازمان، کمپین خود با این ابرقهرمان کتابهای مصور را متوقف می‌کند.

این ابرقهرمان به عنوان سفیر افتخاری سازمان ملل انتخاب شده بود تا انتقال‌دهنده پیامهای این سازمان درباره توانمندسازی زنان و خشونت جنسیتی باشد.

انتخاب این شخصیت، اعتراضات و انتقاداتی را برانگیخت. ظاهر "سکسی" این شخصیت یکی از عناصری بود که به باور منتقدان، او را به انتخابی نامناسب تبدیل کرده بود. شکواییه‌ای که بر علیه این انتخاب شکل گرفت، موفق به جمع‌آوری ۴۵هزار امضاء شد.

سازمان ملل توضیح نداد که به چه دلیلی پروژه‌اش با واندر وومن را که حدود دو ماه پیش از آن خبر داده‌بود، جمعه این هفته خاتمه می‌هد؛ اما به گزارش رویترز، جفری برز، سخنگوی این سازمان گفت کمپینهایی از این دست که از شخصیت‌های تخیلی استفاده می‌کنند، اغلب بیش از چند ماه ادامه نمی‌یابند.

دی‌سی انترتینمنت، ناشر کتابهای مصور دی‌سی کامیکس، گفت از اینکه واندر وومن نقشی در برجسته‌ کردن پیام سازمان ملل داشته، خوشنود است.

دو کمپانی برادران وارنر و دی‌سی انترتینمنت، از کمپین یک ساله سازمان ملل و یونیسف برای ترویج برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان، پشتیبانی می‌کنند.

موضوعات مرتبط