اخراج جنجالی یک ستاره یوتیوب از پرواز لندن نیویورک

حق نشر عکس Adam Saleh
Image caption یکی از مسافران این پرواز گفته است از حضور آدام صالح احساس ناامنی می‌کند

آدام صالح یکی از چهره‌های مشهور یوتیوب به بی‌بی‌سی گفته است پس از آن‌که تلفنی با مادرش به زبان عربی صحبت کرده، از او خواسته شده پرواز لندن به نیویورک خطوط هوایی دلتا را ترک کند.

یکی از مسافران این پرواز گفته است از حضور او احساس ناامنی می‌کند.

شرکت هواپیمایی دلتا تایید کرده است که دو نفر از مسافرانش پس از ایجاد "مزاحمت" از پرواز اخراج شده‌اند و در عین حال تاکید کرده که درباره این گزارش‌ها تحقیق خواهد کرد.

واقعه زمانی رخ داده است که هواپیمای خطوط هوایی دلتا هنوز در فرودگاه هیترو بوده است و به جز آقای صالح یکی دیگر از دوستانش هم در این ماجرا دخیل بوده‌اند.

آقای صالح گفته است: خانمی فریاد زد که او دارد چه می‌گوید و بعد گفت احساس امنیت نمی‌کند."

آدام صالح از جنجال پیش آمده در هواپیما فیلمبرداری کرده و تصاویر آن را منتشر کرده است.

شرکت خطوط هوایی دلتا با انتشار بیانیه‌ای بر روی وب‌سایت خود نوشته است که "بیش از ۲۰ مسافر اعلام کرده‌اند که احساس ناخوشایندی دارند. مشخص نیست آنها به عربی صحبت کردن این فرد اشاره کرده‌اند یا منظورشان مزاحمت‌های پیش آمده پس از آن بوده است."

این شرکت نوشته که "ما اتهام تبعیض را جدی می‌گیریم و فرهنگ ما اقتضا می‌‌کند که به دیگران احترام بگذاریم."

آقای صالح پس از اخراج از هواپیمای دلتا با یک خط هوایی دیگر به نیویورک پرواز کرده است.

او گفته است: "پس از اخراج شدن از هواپیما به من گفتند دلیل اخراجم بلند صحبت کردن بوده، کسی را به خاطر بلند حرف زدن از هواپیما بیرون نمی‌کنند."

آقای صالح به خاطر انتشار ویدئوهای حاوی شوخی‌های فریب‌دهنده روی یوتیوب مشهور است.

اوایل همین ماه او ادعا کرده بود که داخل یک چمدان، پنهانی از ملبورن به سیدنی سفر کرده اما بعد مشخص شد که مخاطبانش را دست انداخته است.

ویدئویی که او در هواپیمای دلتا ضبط کرده است بیش از ۱۲۰ هزار بار ریتوییت شده و روی فیسبوک بیش از پنج میلیون بار دیده شده است.