ایکیا از نوجوان‌ها خواسته شب‌ها در فروشگاه‌هایش نخوابند

ایکیا
Image caption امسال حدود ۱۰ گزارش از "خوابیدن غیرقانونی" افراد در فروشگاه‌های ایکیا منتشر شده است

شرکت ایکیا که تولیدکننده اسباب و اثاثیه خانه است از نوجوان‌ها خواسته که شب‌ها در فروشگاه‌هایش نخوابند و به این کار غیرقانونی پایان بدهند.

امسال حدود ۱۰ گزارش از "خوابیدن غیرقانونی" افراد در فروشگاه‌های این شرکت سوئدی منتشر شده است.

پیش از این کسانی در کشورهای آمریکا، کانادا، بریتانیا، بلژیک، هلند، ژاپن، استرالیا و لهستان، شب را در فروشگاه‌های این شرکت خوابیده‌اند.

بعد از آن‌که دو نوجوان از خوابیدنشان در فروشگاه ایکیا فیلم گرفتند و روی یوتیوب منتشر کردند علاقه به خوابیدن در این فروشگاه‌ها افزایش پیدا کرد.

آن طور که تصاویر این ویدئو که تاکنون یک میلیون و هفتصد هزار بار دیده شده نشان می‌دهد، این دو نفر برای این که گرفتار نشوند ابتدا سه ساعت در یکی از کمدهای لباس این فروشگاه پنهان می‌شوند و بعد بیرون می‌آیند و روی تخت‌ها می‌پرند.

این دو دختر چهارده ساله دوباره چند ساعتی در کمد پنهان شدند تا فروشگاه باز شود و بتوانند از آن بیرون بروند.

حق نشر عکس Reuters
Image caption پیش از این کسانی در کشورهای آمریکا، کانادا، بریتانیا، بلژیک، شب را در فروشگاه‌های ایکیا خوابیده‌اند

شرکت ایکیا قصد ندارد از این نوجوان‌ها به دلیل سن و سال پایین‌شان شکایت کند اما دو دختر نوجوانی که ماه اکتبر در فروشگاه این شرکت در شهر مالمو سوئد گرفتار شدند آنقدرها خوش شانس نبودند.

بنا به گزارش روزنامه سوئدی سیدسونسکا این دو دختر پانزده ساله که در یک گنجه ظروف پنهان شده بودند از ترس به صدا درآمدن دستگاه‌های هشداردهنده‌ فروشگاه تمام مدت در گنجه ماندند و صبح روز بعد به خاطر ورود غیرقانونی، به پلیس تحویل داده شدند.

سخنگوی شرکت ایکیا در بریتانیا به بی‌بی‌سی گفته است که "ما از علاقه مردم به ایکیا و این‌که دل‌شان می‌خواهد تجربه جالبی داشته باشند قدردانی می‌کنیم اما امنیت کارکنان و مشتریان‌مان برایمان اولویت دارد و به همین دلیل اجازه نمی‌دهیم کسی شب در فروشگاه‌هایمان بخوابد."

شرکت ایکیا در پنجاه کشور جهان نزدیک به ۴۰۰ فروشگاه دارد.