نجات بیش از ۱۵۰ اسکی باز در آلپ ایتالیا

حق نشر عکس RAI
Image caption عملیات نجات حدود هفت ساعت طول کشید

مقام‌ها در ایتالیا می‌گویند امدادگران توانسته‌اند در یک عملیات طولانی بیش از ۱۵۰ اسکی‌باز را که به علت متوقف شدن تله‌کابین‌ها معلق مانده بودند نجات دهند.

بنابر گزارش مقام‌ها، ماموران امداد و نجات در پیست اسکی چیروینیا توانسته‌اند ۱۵۳ اسکی‌بازی را که به علت وزش باد شدید و متوقف شدن تله‌کابین‌ها در هوا معلق مانده بودند نجات دهند.

سرنشینان تله‌کابین‌ها که از عصر روز شنبه برای حدود هفت ساعت در ارتفاعات بیش از ۲۵۰۰ متری پیست اسکی معلق مانده بودند در تاریکی نیمه شب بالاخره پایشان به زمین رسید.

این واقعه که در دامنه‌های بخش ایتالیایی رشته کوه های آلپ و در نزدیکی مرز این کشور با فرانسه روی داد، مردم ایتالیا را در شب نخست تعطیلات کریسمس نگران کرده بود.

حال عمومی همه نجات یافتگان خوب گزارش شده است.

ماه سپتامبر گذشته هم حدود ۳۰ طبیعت‌گرد در ارتفاعات آلپ در فرانسه در تله‌کابین گیر افتادند و یک شب سرد را در تعلیق به سر بردند.

در جریان آن واقعه امدادگران توانستند با باز کردن گره از کابل‌ها و به راه انداختن دوباره تله‌کابین همه گردشگران را نجات دهند اما آن طور که تصاویر تلویزیونی در ایتالیا نشان دادند، این بار امدادگران ناچار شدند با طناب افراد را به سطح زمین منتقل کنند.

موضوعات مرتبط