چینی‌ها با مجسمه ترامپ به استقبال سال خروس می‌روند

حق نشر عکس AFP

اگر چه ممکن است سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در مورد تایوان و انتقاد از نحوه تجارت چین، دولت این کشور را خشمگین کرده باشد، به نظر می رسد او توانسته دل مردم چین را به دست آورد.

حق نشر عکس AFP

طبق تقویم چینی سال جدید که مدت زیادی به آن نمانده، سال خروس خواهد بود و در یک مرکز خرید در تییوآن در استان شنژی، یک مجسمه خروس که به دونالد ترامپ شباهت زیادی دارد؛ به معرض نمایش گذاشته شده.

طراح این مجسمه به رسانه های چینی گفته که او برای طراحی این مجسمه از مدل موی سر مخصوص دونالد ترامپ و نیز از ژست و نحوه حرکت دادن دستانش الهام گرفته.

سال قمری جدید چین امسال ۲۸ ژانویه شروع می‌شود.

این اولین بار نیست که چینی ها شباهت‌هایی بین آقای ترامپ با یک پرنده در چین پیدا کرده‌اند.

حق نشر عکس AFP

در ماه نوامبر گذشته، پس از آن که یکی از بازدیدکنندگان از باغ وحش هنگژو، متوجه شد یک قرقاول طلایی با پرهای طلایی به عقب برگشته سرش و چشمان نافذ آبی رنگش تا حدودی به دونالد ترامپ شباهت دارد، این قرقاول برای مدت کوتاهی در اینترنت به شهرت دست یافت.

حق نشر عکس @PDCHINA

توییت روزنامه خلق چین این بود: "با قرقاول منتخب ملاقات کنید: پرنده‌ای که مدل موی سرش شبیه دونالد ترامپ است در چین مشهور می‌شود."

دولت چین به نحو فزاینده‌ای از دونالد ترامپ انتقاد می‌کند. آقای ترامپ یک پست مهم بازرگانی را به شخصی داده که منتقد سرسخت چین است، در نقض سیاست دیرینه آمریکا مبنی بر "چین واحد" با رئیس جمهوری تایوان مستقیما صحبت کرده و چین را متهم به دزدیدن یک زیردریایی تجسسی بدون سرنشین آمریکایی کرده.

مطابق بروج دوازده گانه چینی، دونالد ترامپ یک "سگ" است که خصوصیاتش وفاداری، صداقت و سازگاری با سیاست است ولی لجاجت و دنیا را به چشم دشمن دیدن هم از خصوصیات دیگرش است.

موضوعات مرتبط