آمریکا: مراقبت از ماشین‌های اخذ رای و بانک‌های اطلاعاتی تشدید خواهد شد

حق نشر عکس AFP
Image caption آقای ترامپ با روسای سازمان‌های اطلاعاتی دیدار کرده است

وزارت امنیت داخلی آمریکا گفته است مراقبت‌ها از بانک‌های اطلاعاتی و ماشین‌های اخذ رای برای جلوگیری از حملات سایبری را تشدید خواهد کرد.

به دنبال طرح اتهام دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و دست داشتن این کشور در هک کامپیوترها، حفاظت از زیرساخت‌های انتخابات "ضروری" اعلام شده است.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
پوتین به آمریکا: اگر مدرک دارید نشان دهید

در گزارشی که از طبقه‌بندی خارج شده، سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا برای اولین بار به طور مستقیم از "فرمان" ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه برای عملیات سایبری برای اثرگذاری بر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به نفع دونالد ترامپ خبر دادند.

+ بیشتر بخوانید: سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا: هک انتخاباتی به دستور ولادیمیر پوتین انجام شد

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا گفته است که دونالد ترامپ در اولین روزهای ریاست‌جمهوری خود به طور جدی علیه حملات سایبری وارد عمل خواهد شد.

دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا 'هکرهای روس را شناسایی کرده‌اند'

آقای ترامپ به دنبال ملاقات با مقام‌های سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا گفت که از این دیدار، چیزهای زیادی آموخته اما مجددا تاکید کرد که آنچه که اتفاق افتاده تاثیری بر نتیجه انتخابات نداشته است.

دونالد ترامپ، از موضع جولیان آسانژ در ارتباط با 'هک توسط روسیه' حمایت می‌کند

روسیه تا کنون در باره گزارش جدید سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا واکنشی نشان نداده است اما این کشور بارها چنین ادعاهایی را به طور کامل رد کرده است.

این گزارش ۲۵ صفحه‌ای خاطر نشان می‌کند که دولت روسیه "به وضوح" به انتخاب آقای ترامپ تمایل داشت. در این گزارش، سند و مدرکی دال بر نقش داشتن آقای پوتین دیده نمی‌شود.

بالاترین مقام اطلاعاتی آمریکا درباره اقدامات سایبری روسیه هشدار داد

نهادهای اطلاعاتی آمریکا می‌گویند توانسته‌اند عوامل روس مسئول هک کردن ایمیل‌های حزب دموکرات در جریان انتخابات ریاست جمهوری را شناسایی کنند. هویت این افراد اعلام نشده است.