ترامپ مدعی شد رئیس اطلاعات ملی آمریکا ادعاها علیه او را مردود دانسته است

دونالد ترامپ، رئیس جمهر منتخب آمریکا حق نشر عکس AP

دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا می‌گوید جیمز کلپر، مدیر اطلاعات ملی به او گفته است که ادعاها درخصوص اینکه روسیه از آقای ترامپ اطلاعاتی در دست دارد را "مردود" می‌داند.

آقای ترامپ در توییتی نوشته است که گزارش‌های غیررسمی "جعلی و ساختگی" هستند.

آقای کلپر در اظهاراتی روز گذشته (چهارشنبه ۱۱ ژانویه) گفته بود که نهادهای اطلاعاتی آمریکا هیچ قضاوتی در مورد اینکه این ادعاها قابل اعتنا هستند، نکرده است.

او در عین حال سخنان آقای ترامپ را که پیشتر گفته بود سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا مسئول درز گزارش این ادعاها بودند را رد کرده است.

آقای ترامپ روز گذشته در یک نشست مطبوعاتی این ادعا را مطرح کرد و گفت که اگر این نکته (دست داشتن آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا) درست باشد، نقطه سیاه بسیار بزرگی بر اعتبار آنهاست.

بیشتر بخوانید: ترامپ: هیچ معامله‌ای با روسیه ندارم

پیشتر و براساس گزارش‌های تایید نشده که در رسانه‌های آمریکایی منتشر شده بود، دستگاه‌های اطلاعاتی روسیه، ویدئوهایی از آقای ترامپ و روسپیان و همچنین اطلاعاتی منفی درباره منافع مالی و کسب و کارش به دست آورده‌اند.

در آن زمان نیز آقای ترامپ این گزارش‌ها را محکوم کرده و آن‌ها را "کاملا جعلی" خواند بود.

روز گذشته (چهارشنبه ۱۱ ژانویه) نیز دولت روسیه گزارش‌ها در مورد در اختیار داشتن اطلاعاتی قابل بهره‌برداری علیه آقای ترامپ، را رد کرد. روسیه هدف از انتشار چنین گزارش‌هایی را تلاش برای متشنج کردن روابط بین دو کشور خواند.

بیشتر بخوانید: روسیه ادعای در اختیار داشتن اطلاعات خصوصی درباره ترامپ را رد کرد