ترامپ قول داد گزارش 'هک روسیه' را در ۹۰ روز تهیه کند

حق نشر عکس Reuters

دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا، قول داده که تا ۹۰ روز بعد از مراسم سوگند درباره اتهامهای هک کمپین انتخابات آمریکا توسط روسیه به مردم گزارشی ارائه خواهد کرد.

مراسم تحلیف آقای ترامپ جمعه هفته آینده در واشنگتن برگزار می‌شود و او از آن تاریخ رسما رییس‌جمهور آمریکا خواهد شد.

در یک مجموعه توییت، او ادعاهای مطرح شده را "اطلاعات ساختگی سیاست‌کاران نفرت‌آور" از هر دو حزب دمکرات و جمهوری‌خواه توصیف کرد.

دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا روسیه را متهم کرده‌اند که به منظور دستکاری در انتخابات آمریکا ایمیل‌های اعضای حزب دمکرات را هک کرده است.

همچنین گفته شده است که مسکو، اطلاعاتی را درباره آقای ترامپ در دست دارد.

+ وزارت دادگستری آمریکا درباره برخورد اف‌بی‌آی با کلینتون تحقیق می‌کند

آقای ترامپ دقایقی پیش در توییتر خود نوشت که سازمان‌های اطلاعاتی این ادعاها را منتشر کردند در حالی که می‌دانند این درست نیست و هیچ وقت درست نبوده است.

گزارش‌های تایید نشده‌ای که درباره این پرونده در رسانه‌ها منتشر شده نشان می‌دهد که روسیه می‌تواند از این اطلاعات علیه آقای ترامپ استفاده کند.

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا این اطلاعات را در اختیار آقای ترامپ و همچنین آقای اوباما گذاشته‌اند. آنان می‌گویند این اطلاعات به طور مستقل قابل تایید نیست، اما منابع آن موثق است. پیش‌تر آقای ترامپ بدون اشاره مستقیم به این گزارش‌ها آنها را به عنوان "خبرهای جعلی" محکوم کرده بود.

دولت روسیه نیز گزارش‌ها در مورد در اختیار داشتن اطلاعاتی قابل بهره برداری علیه آقای ترامپ را رد کرده و گفته است که هدف از انتشار چنین گزارش‌هایی تلاش برای متشنج کردن روابط دو کشور خوانده است.

مطالب مرتبط