یک حساب توییتر طنز از مردم می‌خواهد حساب دونالد ترامپ را دنبال نکنند

ترامپ

یک کاربر توییتر که حساب کاربریش تقلید طنزآمیزی از توییتر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا است، می‌گوید که هدفی جدی در سرش دارد؛ اینکه دونالد ترامپ را ترغیب کند تا نگرش‌ خود را تغییر دهد.

@MatureTrumpTwts توییتهایی را که از @realDonaldTrump می‌گیرد، تغییر می‌دهد و آنها را به گونه‌ای بازنویسی می‌کند که شباهت بیشتری به گفته‌های یک رئیس‌جمهور پیدا کنند.

او هویت خودش را افشا نمی‌کند، ولی می‌گوید که به معنای دقیق کلمه، وی ضد ترامپ نیست. هرچند که در عمل، از مردم می‌خواهد که توییتر آقای ترامپ را دنبال نکنند و در عوض توییتر او را دنبال کنند.

او به شوخی می‌گوید که عده زیادی معتقدند باراک اوباما پشت این حساب کاربری است؛ به همین سبب خواهان آن است که با نام مستعار "بری" مورد خطاب قرار گرد.

او می‌گوید که در ابتدا، توفیق چندانی در جذب مخاطب نداشته ‌است. اما پس از "ری-توییت شدن" (همخوان کردن) یکی از پیام‌هایش توسط سِت مَک‌فارلِین، خالق مجموعه انیمیشنی "فمیلی گای"( (Family Guy ، ورق برگشت و در عرض چند ساعت، ۴۰۰۰ فالوئر (دنباله رو) پیدا کرد.

بری که هم‌اکنون تعداد "فالوئرهایش" به ۹۷هزار رسیده می‌گوید: "این یک حرکت است، چیزی که می‌تواند تغییرات ژرفی ایجاد کند."

Image caption (بالا) واکنش تند دونالد ترامپ به سخنزانی مریل استریپ که از او بشدت انتقاد کرد و بازیگری خوانده که به او بیش از حد توجه شده- (پایین) بازنویسی آشتی‌جویانه پیام با این مضمون که او (مریل استریپ) هنرپیشه خوبی است و نماینده افرادی است که صدایشان و نگرانیشان شنیبده نمی‌شود و حال با وجود او این صداها شنیده شد

او اصرار دارد که ضد دونالد ترامپ نیست. اما به طور خاص، از توییت‌های او دچار حس سرخوردگی می‌شود.

به گفته وی، وقتی شما بتوانید با ۱۴۰ کاراکتر، الم‌شنگه‌ای جهانی در ارتباط با چین به راه اندازید، این خطرناک است.

بری معتقد است که اگر رئیس‌جمهور منتخب ببیند که تعداد فالوئرهایش در حال کاهش است، به فکر می‌افتد که تغییر رویه دهد.

او می‌گوید که مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری را تماشا و برای دونالد ترامپ آرزوی موفقیت خواهد کرد.