تعداد نجات یافتگان از ریزش بهمن در ایتالیا به ۱۰ نفر رسید

حق نشر عکس Getty Images/Vigili del Guoco
Image caption ساختمان هتل در اثر ریزش بهمن کاملا مدفون شد

با ادامه عملیات نجات در ایتالیا، امدادگران تاکنون موفق به نجات ۱۰ نفر از افراد مفقود شده بر اثر ریزش بهمن شده‌اند. نجات یافتگان به بیمارستانی در پسکارا، شهری در نزدیکی محل حادثه انتقال پیدا می‌کنند.

امدادگران این افراد را با ایجاد حفره‌ای در زیر بخشی از هتل که فرونریخته است بیرون کشیدند. بیشتر ساختمان هتل در اثر ریزش بهمن تخریب شده است.

تصاویر منتشر شده توسط رسانه‌های ایتالیایی نشان می‌دهد که یک مادر و پسر از داخل این حفره به بیرون کشیده می‌شوند.

این افراد پس از دو روز نجات یافته‌اند. بعد از معلوم شدن محل مفقودان، هلی‌کوپترها به محل حادثه اعزام شدند تا در بیرون کشیدن آنها کمک کنند

پیشتر محل مفقود شدن شش نفر از آنها شناسایی و لوکار کاری، سخنگوی خدمات آتش‌نشانی منطقه به خبرگزاری رویترز گفته بود که "آنها زنده‎اند و ما موفق شده‌ایم با آنها حرف بزنیم."

اما حال گزارش‌ها حاکی از نجات ۱۰ نفر است و گفته می‌شود که حدود ۲۰ نفر دیگر هنوز مفقود هستند. تا کنون مرگ دست‌کم ۴ نفر تایید شده است.

روز چهارشنبه، ۱۸ ژانویه دست کم ۳۰ نفر در جریان ریزش بهمن روی هتل ریگوپیانو در ابروتزو مفقود شدند. ریزش بهمن پس از وقوع زلزله روز سه‌شنبه روی داده است.

+ریزش بهمن در ایتالیا؛ 'شمار زیادی' ناپدید شده‌اند

عملیات امداد و نجات در شرایط بسیار سختی پیش می‌رود. گفته می‌شود طی دو شب گذشته ماموران مجبور شده‌اند با دست‌ به کندن توده برف و آوار بپردازند.

بر اساس گزارش‌ها تعدادی کودک نیز در میان مهمانان هتل بوده‌اند.

مفقود شدگان بیش از ۴۰ ساعت است در زیر برف و آوار بوده‌اند.

موضوعات مرتبط