جای پارک مخصوص توالت در خیابان‌های یک شهر چین

این فضاها به طور اختصاصی برای رانندگانی که نیاز به توالت دارند، در نظر گرفته شده حق نشر عکس XI'AN CITY PRESS OFFICE
Image caption این فضاها به طور اختصاصی برای رانندگانی که نیاز به توالت دارند، در نظر گرفته شده

شهری در مرکز چین برای افرادی که هنگام رانندگی نیاز به توالت رفتن پیدا می‌کنند، جای پارک ویژه در خیابان در نظر گرفته است.

مسئولان شهر زیان، در خیابان‌های اصلی نزدیک به ۵۰ توالت عمومی، فضاهایی را برای پارک کردن ماشین‌هایی که راننده‌هایشان نیاز فوری به توالت دارند اختصاص دادند.

به نوشته روزنامه "هوا شانگ بائو" این فضاهای پارک "مخصوص استفاده از توالت" است و حداکثر مدت توقف در آن‌ها نیز ۱۵ دقیقه است. به این ترتیب کسانی که از این محل‌ها برای توقف برای خرید استفاده کنند، جریمه خواهند شد. مسئولان شهر همچنین از مردم خواسته‌اند تا توقف طولانی مدت در این مکان‌ها را گزارش دهند.

شهر زیان ۱۳۰۰ توالت عمومی دارد و مسئولان پلیس گفته‌اند که فضاهای پارک بیشتری برای دسترسی آسان مردم به توالت خواهند ساخت.

چین پیش‌تر با اعلام "انقلاب توالتی" از قصدش برای جذب بیشتر گردشگران خارجی خبر داده بود.

به گزارش نیویورک تایمز سازمان گردشگری چین اعلام کرد که تا آخر سال جاری میلادی ۵۷ هزار توالت عمومی مدرن برای استفاده گردشگران خارجی در نقاط مختلف این کشور خواهد ساخت. لی ژینزائو، مسئول گردشگری چین نوامبر گذشته در این رابطه گفت: "چین باید انقلاب توالتی را با کمک دانش و فن‌آوری پیش ببرد."

به گفته آقای لی، ناکامی در برنامه نوسازی و ساخت ‌توالت‌های عمومی ضربه‌ای به آبروی صنعت گردشگری چین است؛ کشوری که طبق آمار سازمان ملل در سال ۲۰۱۵ با ۱۱۴ میلیارد درآمد از گردشگران خارجی در رتبه دوم پس از آمریکا قرار گرفت.

+'انقلاب توالتی' در چین؛ دولت ۱۰۰ هزار توالت جدید می‌سازد

موضوعات مرتبط