' نزدیک به چهل نظامی ترکیه از آلمان درخواست پناهندگی کردند'

حق نشر عکس Reuters
Image caption حدود چهل هزار نفر بعد از کودتا بازداشت شدند

گزارش ها حاکی از آن است که نزدیک به چهل نظامی ترکیه که در پایگاههای ناتو در آلمان خدمت می‌کردند، خواهان دریافت پناهندگی از آلمان شده‌اند.

ترکیه تا کنون شمار زیادی از نیروهای ارتش این کشور را به ظن دخالت در کودتای شکست خورده آن کشور در ماه ژوئیه بازداشت و یا از کار تعلیق کرده است.

ترکیه حکم بازداشت ۷۳ خلبان را صادر کرد

گروهی از نظامیان ترکیه و خانواده‌هایشان 'به آلمان پناهنده شدند'

اردوغان: طرح احیای مجازات اعدام را به پارلمان می‌فرستیم

روز ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶، گروهی از نظامیان در تلاش برای کودتا بودند اما تلاش‌های آنها با مقاومت بسیاری از مردم و نظامیان و نفرات پلیس وفادار به دولت شکست خورد.

استفان مایر از حزب محافظه کار اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن در آلمان گفته است موضوع پس فرستادن این افراد به ترکیه مطرح نیست، چون در صورت بازگرداندن آنها، بلافاصله زندانی خواهند شد.

هفته‌نامه اشپیگل و تلویزیون ای‌آر‌دی گفته‌اند این افراد که عمدتا درجه‌دار هستند در پایگاه‌های ناتو در آلمان مشغول خدمت هستند. یکی از این افراد گفته که هیچ ارتباطی با کودتا نداشته و با عوامل آن نیز هیچ قرابتی ندارد اما گفته در صورتی که به ترکیه برگردد با خطر زندانی شدن و احتمالا شکنجه رو‌به‌رو است.

قرار است آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پنجشنبه آینده به ترکیه سفر کند. خانم مرکل خواهان آن است که ترکیه به توافق با اتحادیه اروپا بر سر میزبانی از پناهجویان اخراج شده از اتحادیه اروپا در قبال دریافت پول و امتیازاتی بر سر ویزا پایبند بماند.

موضوعات مرتبط