فرانسوا فیون، حزب حاکم فرانسه را به توطئه علیه خود متهم کرد

حق نشر عکس Getty Images
Image caption فرانسوا فیون تا همین اواخر، شانس اصلی حزب راست میانه فرانسه برای بردن انتخابات ریاست جمهوری امسال محسوب می شده

فرانسوا فیون، نامزد اصلی حزب راست میانه "جمهوری خواهان" در فرانسه، حزب سوسیالیست حاکم را متهم کرد که در پشت پرده اتهامات فساد مطرح شده علیه او و همسرش قرار دارد.

پلیس فرانسه اخیرا آقای فیون و پنلوپ همسر بریتانیایی او را بر سر اتهام تقلب در استفاده از منابع عمومی مورد تحقیق قرار داده است. آقا و خانم فیون، این اتهامات را رد کرده اند.

فرانسوا فیون تا همین اواخر، شانس اصلی حزب راست میانه فرانسه برای بردن انتخابات ریاست جمهوری امسال محسوب می شده است. با وجود این، محبوبیت او در نظرسنجی ها رو به کاهش گذاشته است.

به نظر می رسد در پی اتهامات اخیر، تردیدهایی جدی در مورد امکان حضور آقای فیون در انتخابات به عنوان کاندیدای جمهوری خواهان ایجاد شده باشد.

تاکنون فرانسوا فیون از حزب جمهوری خواهان و مارین لوپن نامزد راست افراطی فرانسه در نظرسنجی‌های پیش از انتخابات پیشتاز بوده‌اند.

پیشتر فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه از حزب سوسیالیست، در نطقی تلویزیونی اعلام کرده بود که در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده شرکت نخواهد کرد.

آقای اولاند گفته بود می‌خواهد به حزب سوسیالیست این شانس را بدهد که "در مقابل محافظه‌کاری و افراط‌گرایی" بخت پیروزی داشته باشد.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در آوریل سال جاری برگزار می‌شود.