بیش از ۳۰ بچه تمساح در بنگلادش ناپدید شدند

بیش از سی بچه تمساح از تنها مزرعه پرورش این جاندار در بنگلادش ناپدید شده و همزمان جسد ۹ بچه تمساح دیگر نیز در این مزرعه پیدا شده است.

مقامات پلیس محلی به بی‌بی‌سی گفته‌اند که این بچه تمساح‌ها دزدیده شده‌اند و تاکنون یکی از نگهبانان این مرکز به ظن ارتباط با این دزدی از کار تعلیق شده است.

مقام‌های بنگلادش گفتند که هنوز به دنبال یک مظنون دیگر نیز هستند که شغلش غذا دادن به تمساح‎ها بود.

کروکودیل-ها در آفریقا مانند طلا درآمدزا هستند

این تنها مرکز پرورش تمساح واقع در سانداربانز، بزرگترین تالاب جهان است.

پوست و گوشت تمساح در دنیا جزو گران‌ترین گوشت و پوست حیوانات به شمار می آید و به همین دلیل پرورش تمساح، به عنوان یکی از راه‌های پر سود کسب درآمد توجه نه تنها کارآفرینان بلکه قاچاقچیان پوست و اشیاء قیمتی را به خود جلب کرده است.

همچنین مصرف گوشت کروکودیل در کشورهای آسیایی از جمله چین در سالهای اخیر افزایش داشته و بعضی از رستوران‎های گران‎قیمت این کشور در غذاهای خود از گوشت این جانور استفاده می‌کنند. گفته می‌شود هر کیلو گوشت کروکودیل بین ۵۰ تا ۶۹ دلار قیمت دارد.

تجارت تمساح ها و محصولات آنها در سطح جهانی و بین‌المللی از طریق کنوانسیون منع تجارت جهانی گونه‌های جانوری و گیاهی در معرض خطر انقراض، (سایتیس) CITES کنترل می شود.

۱۸۰ کشور جهان از جمله بریتانیا و کشورهای اتحادیه اروپا از امضا کنندگان این کنواسیون هستند و موافقت کرده‌اند تا در زمینه واردات، صادرات و هرگونه تجارت این جانوران به مقررات متعهد باشند.

موضوعات مرتبط