کاهو و کلم بروکلی در بریتانیا جیره‌بندی شدند

اعلان حق نشر عکس PAUL BREWER @_BREWER_
Image caption در سراسر بریتانیا بر فروش کاهو محدودیت‌هایی اعمال می‌شود

تعدادی از سوپرمارکت‌های بریتانیا در حال سهمیه‌بندی میزان خرید کاهو سالادی و کلم بروکلی برای مشتریان هستند. آنها شرایط آب و هوایی کشت در جنوب اروپا را دلیل این کمبود می‌دانند.

فروشگاه‌ زنجیره‌ای تِسکو، مشتریان را محدود به خرید سه عدد کاهو سالادی می‌کند؛ با این توضیح که هوای بد در اسپانیا باعث مشکل کمیابی این محصول شده ‌است.

فروشگاه موریسنز، محدودیت خرید کاهو سالادی را به ۲ و کلم بروکلی را به ۳ رسانده ‌است تا مانع از خرید عمده این دو محصول شود.

قیمت این محصولات نیز افزایش یافته‌اند.

فروشگاه زنجیره‌ای اَلدی و لیدل به بی‌بی‌سی گفته‌اند که سطح موجودی انبار آنها تحت تاثیر کمبود اخیر قرار نگرفته‌است.

فروشگاه اَزدا نیز اعلام کرده که به دنبال کمیاب شدن کدو سبز در ماه گذشته، هنوز سطح موجودی انبارش پایین است.

مشتریان عکس‌هایی از ردیف خالی کاهو در فروشگاه‌های تسکو به عمراه علامت‌‎هایی که خواستار محدودشدن خرید کاهو است را در شبکه‌های اجتماعی پست کرده‌اند.

نیل بارادوا، گرداننده یک شرکت واردات عمده میوه و سبزیجات، در مصاحبه با شبکه ۵ رادیو بی‌بی‌سی گفت: "رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها همه خواهان کاهو سالادی هستند که این امر قیمت‌ها را بالا می‌برد. این افزایش قیمت، حاشیه سود ما را نیز پایین می‌آورد. این اولین بار در ۱۱ سال اخیر است که شاهد وارد شدن محصولات سالاد از آمریکا هستیم. در حالی که معمولاً در این وقت سال واردات از اسپانیا و هلند انجام می‌شود."

یک سخنگوی ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، گقت که دولت می‌داند که "وضعیت خاص" به وجود آمده و "وزارت محیط زیست، خواربار و امور روستایی" این موضوع را تحت نظر گرفته‌ است.

موضوعات مرتبط