ترامپ، رسانه‌های آمریکایی را 'دشمن مردم' خواند

حق نشر عکس Getty Images

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر به سازمان‌های خبری آمریکا حمله کرده و آنها را دشمن مردم خوانده است.

آقای ترامپ یک روز پس از برپایی نشست خبری در کاخ سفید که در آن به طور مداوم، رسانه‌ها را به "بی‌صداقتی" متهم کرد، در توییتر خود از سازمان‌های خبری آمریکایی به شدت انتقاد کرد.

آقای ترامپ در توییت خود به رسانه‌هایی مانند سی‌ان‌ان، ان‌بی‌سی نیوز، نیویورک تایمز، شبکه ای‌بی‌سی و سی‌بی‌اس به عنوان رسانه‌های "اخبار جعلی" اشاره کرده است. او گفته است که این رسانه‌ها "دشمن من نیستند، دشمن مردم آمریکا هستند."

+ آیا روزنامه‌نگاران باعث سقوط ترامپ می‌شوند؟

آقای ترامپ قرار است امروز در یک گردهمایی در فلوریدا سخنرانی کند و سخنگوی او گفته است که رئیس‌جمهوری آمریکا، پیامش را به طور مستقیم با مردم آمریکا در میان می‌گذارد.

آقای ترامپ در کنفرانس خبری روز پنجشنبه‌ خود گفت که کشور را در وضعیت "آشوب‌زده" تحویل گرفته است. او در آن نشست از حزب دموکرات و رسانه‌ها به تندی انتقاد کرد.

انتقاد روسای‌جمهوری آمریکا از رسانه‌ها سابقه داشته اما به گفته شماری از تحلیلگران، زبانی که آقای ترامپ در مورد رسانه‌ها به کار می‌برد، برخی مواقع به رهبران کشورهایی با حکومت استبدادی نزدیک می‌شود.

+ جدال سیاسی در واشنگتن به کجا می‌انجامد؟

آقای ترامپ می‌گوید رسانه‌ها، دستاوردها و موفقیت‌های دولت نوشکل‌گرفته او را منعکس نمی‌کنند و از این رو آنها را به "بی‌صداقتی" متهم می‌کند.

+ پنج سؤال بزرگ بعد از استعفای مایکل فلین

طی چهار هفته گذشته، دولت جدید آمریکا با مشکلاتی رو‌به‌رو بوده است. مایکل فلین، مشاور امنیت ملی آقای ترامپ به دلیل ماجراهای مربوط به روسیه از کار بر کنار شده و تا کنون جانشینی برای او تعیین نشده است. یک نامزد عضویت در کابینه از حضور در آن انصراف داده و سیاست مهاجرتی او با دستور دادگاه به حالت تعلیق در آمده است.

+ مشاور امنیت ملی ترامپ چرا استعفا کرد

جان مک‌کین، سناتور بلندپایه جمهوری‌خواه آمریکا هم در کنفرانس امنیتی مونیخ آلمان در مورد عملکرد دولت آمریکا گفته است که دولت آقای ترامپ "دچار سردرگمی" است. آقای مک‌کین گفت "رئیس‌جمهور بیانیه‌هایی صادر می‌کند و در مواردی آنها را نقض می‌کند. برای همین ما یاد گرفته‌ایم نگاه کنیم ببنیم او چه می‌کند نه اینکه چه می‌گوید." بیشتر بخوانید