حبس طولانی برای دو نفر به جرم تهدید خانواده سیاهپوست

خوزه تورز ۲۶ ساله و کیلا نورتون ۲۵ ساله هنگام اعلام حکم در دادگاهی در کانتی داگلاس گریه می کردند حق نشر عکس AP
Image caption خوزه تورز ۲۶ ساله و کیلا نورتون ۲۵ ساله هنگام اعلام حکم در دادگاهی در کانتی داگلاس گریه می کردند

یک زن و یک مرد جوان در ایالت جورجیای آمریکا به جرم تهدید یک خانواده سیاهپوست در جریان جشن تولد فرزند این خانواده حبس های طولانی گرفته اند.

خوزه تورز ۲۶ ساله و کیلا نورتون ۲۵ ساله هنگام اعلام حکم در دادگاهی در کانتی داگلاس می گریستند.

گزارش ها حاکیست که آنها به ترتیب ۱۳ سال و شش سال حبس گرفته اند.

ویلیام مکلین قاضی دادگاه گفت که "انگیزه این دو نفرت نژادی بود."

آنها بخشی از یک گروه حداقل ۱۵ نفره هستند که در ارتباط با آن حادثه متهم شده بودند. در آن حادثه در ماه ژوئیه ۲۰۱۵ در داگلاسویل واقع در غرب آتلانتا اتومبیل هایی با پرچم های کنفدراسیون در خیابان محل زندگی این خانواده سیاهپوست که برای فرزند خود جشن تولد گرفته بودند شروع به حرکت کردند.

آن حادثه به فاصله کوتاهی پس از کشتار اعضای سیاهپوست کلیسایی در چارلستون در کارولینای جنوبی به دست یک نژادپرست سفیدپوست روی داد.

دیلان روف عامل آن کشتار هم با پرچم کنفدراسیون عکس داشت.

بسیاری این پرچم را نماد برده داری و نژادپرستی می دانند درحالی که طرفداران پرچم آن را مظهر میراث و تاریخ ایالات جنوبی قلمداد می کنند. این پرچم ایالات جنوبی در جنگ داخلی آمریکا بود که سعی داشتند با جدایی از ایالات متحده مانع لغو برده داری شوند.

حق نشر عکس AP

خوزه تورز و کیلا نورتون به خاطر تهدید به قتل بعضی از حاضران در جشن تولد آن کودک محکوم شدند.

دادستان گفت که خوزه تورز تفنگی همراه داشت. او به خاطر تعرض با سلاح مرگبار و نقض قوانین ایالتی برای جلوگیری از فعالیت گانگستری و تروریسم مجرم شناخته شد.

نورتون به دلیل نقض همین قوانین و رفتار تهدیدآمیز مجرم شناخته شد.

برایان فورتنر دادستان محلی در جورجیا گفت: "این رفتاری است که حتی هواداران پرچم کنفدراسیون قبول دارند مجرمانه است و نباید مجاز باشد."

آن حادثه با شرکت اعضای گروه "به پرچم احترام بگذارید" روی داد که اتومبیل ها و وانت های خود را در خیابان محل برگزاری جشن تولد راندند و باعث نگرانی شدند.

ساکنان آن خیابان به رسانه های محلی گفتند که سرنشینان اتومبیل ها فحش های نژادی می دادند اما اعضای این گروه گفتند به آنها حمله شد.

موضوعات مرتبط