امانوئل ماکرون، نامزد انتخابات فرانسه وعده مبارزه با خویشاوندسالاری داد

امانوئل ماکرون حق نشر عکس EPA

امانوئل ماکرون، نامزد چپ میانه در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، ضمن انتشار جزییات مانیفست انتخاباتی خود متعهد شد که با خویشاوندسالاری مبارزه خواهد کرد.

آقای ماکرون با اعلام مانیفست انتخاباتی خود، شماری از اصلاحات سیاسی را نام برد که در صورت انتخاب شدن اجرایی خواهد کرد.

نامزد چپگرای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه از کم کردن تعداد کرسی‌های پارلمان، محدود کردن مدت دوره نمایندگی پارلمان و غیرقانونی کردن خویشاوندسالاری در صورت به قدرت رسیدن خبر داد.

فرانسوا فیون، دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، در حال حاضر درگیر یک رسوایی مرتبط با استخدام همسر و فرزندانش است.

آقای فیون از حزب جمهوری‎خواه فرانسه تا پیش از طرح اتهامات فساد مالی از رقبای خود جلوتر بود.

نظرسنجی‌ها پیش‌بینی می‌کنند که احتمال رسیدن آقای ماکرون به دور دوم رای‌گیری انتخابات در ماه مه بالاست و انتظار می‌رود که در مقابل مارین لوپن، نامزد حزب راست افراطی جبهه ملی فرانسه، قرار گیرد.

امانوئل ماکرون، سیاستمدار ۳۹ ساله فرانسوی که پیش از این در زمینه بانکداری سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کرد، در سال ۲۰۱۴ به عنوان وزیر اقتصاد، صنعت و امور دیجیتال منصوب شد و در سال ۲۰۱۶ با نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری از سمت خود استعفا داد.

آقای ماکرون که برای اولین بار است وارد مبارزه انتخاباتی شده، به هیچ کدام از احزاب فعلی فرانسه وابسته نیست و سازمان تحت رهبری خود با نام "رو به جلو" را با عنوان یک جنبش توصیف کرده است. وی پیش از این در اولین سخنرانی انتخاباتی خود وعده داده بود که دو طیف چپ و راست فرانسه را متحد می‌کند و رابطه این کشور با آلمان را تقویت خواهد کرد.

در یکی از بازترین دوره های انتخابات در فرانسه، مردم این کشور در ۲۳ آوریل پای صندوق‎های رای می‎روند.

رییس جمهوری فعلی فرانسه، فرانسوا اولاند برای دوره دوم ریاست جمهوری نامزد نشده است.