یک نفر در آمریکا به اتهام تهدید به بمبگذاری مراکز یهودیان بازداشت شد

مرکز یهودی حق نشر عکس Getty
Image caption تحقیق پلیس از یک مرکز یهودی در لاس وگاس پس از تهدید به بمبگذاری

مقام‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند که یک مرد ۳۱ ساله را به اتهام تهدید مراکز یهودیان به بمبگذاری بازداشت کرده‌اند. دادستان‌های نیویورک او را در ارتباط با دست کم هشت تهدید به بمبگذاری متهم کرده‌اند.

خوان تامپسون بامداد روز جمعه، به وقت محلی، در سنت لوئیس ایالت میسوری بازداشت شد.

یک مقام پلیس نیویورک این شخص را متهم کرده است که با تهدیدهایش آسیب‌هایی به بار آورده و صدها ساعت از وقت ماموران پلیس را تلف کرده است.

پلیس نیویورک و پلیس فدرال آمریکا می‌گویند این شخص متهم است که قصد داشته دوست دختر سابق خود را عامل این تلفن‌ها معرفی کند. گفته شده که او پس از پایان یک رابطه عاشقانه و برای آزار دوست دخترش این تهدیدها را انجام داده است.

اف‌بی‌آی می‌گوید تهدید مراکز یهودیان "بخشی از برنامه مستمر برای آزار و ارعاب" زنی بوده که این شخص پیشتر با او رابطه داشته است.

اتهام‌ آزار سایبری می‌تواند برای این شخص تا پنج سال حبس مجازات داشته باشد.

بنا به اعلام اتحادیه یهودیان آمریکای شمالی از آغاز سال جاری میلادی دست کم ۱۰۰ مورد تهدید مراکز یهودیان انجام گرفته است. در دست کم سه مرکز یهودی نیز خرابکاری‌هایی انجام شده است.

گفته می شود که خوان تامپسون مسئول هشت مورد از این ۱۰۰ تهدید است.

او علاوه بر تهدیدها علیه مراکز جامعه یهودیان (جی سی سی) در ماه های ژانویه و فوریه، متهم است تهدیدی را با نام دوست دختر سابق خود علیه "لیگ ضدافترا" در نیویورک که آن هم یک گروه یهودی است مطرح کرده.

آقای تامپسون سال گذشته از نشریه خبری "اینترسپت" اخراج شد که به دلیل "استفاده از منابع آگاه و نقل قول های ساختگی در گزارش هایش بود."

موضوعات مرتبط