پلیس هند اطراف یک بیمارستان ۱۹ جنین دختر پیدا کرد

در این پوستر آموزشی در هند نوشته شده که کشتن جنین دختر غیرقانونی است حق نشر عکس getty images
Image caption در این پوستر آموزشی در هند نوشته شده که کشتن جنین دختر غیرقانونی است

پلیس هند در ایالات غربی مهاراشترا در نزدیکی یک بیمارستان ۱۹ جنین سقط شده را پیدا کرده که جنسیت آنها مونث بوده است.

مقام‌های ارشد پلیس در منطقه سنگلی در دومین ایالت پرجمعیت هند می‌گویند بقایای جنین‌ها به قصد از بین بردن شواهد دفن شده بود.

پلیس هند به بی‌بی‌سی گفته زمانی جنین‌ها را کشف کرد که مشغول تحقیق درباره مرگ یک زن بود. این زن بعد از جراحی سقط جنین به صورت غیرقانونی٬ جان خود را از دست داده بود.

پلیس گمان می‌کند که یک فعالیت غیرقانونی سقط جنین در سنگلی جریان داشته است. همسر آن زن دستگیر شده و پلیس به دنبال بازداشت پزشکی است که بعد از این جریان متواری شده است.

فعالان هندی می‌گویند کشف جسد ۱۹ جنین نشان می‌دهد هنوز سقط جنین‌ نوزاد دختر در هند شایع است و با وجود کارزارهای اطلاع‌رسانی گسترده این موضوع از بین نرفته است.

در گذشته هم چنین اتفاق‌هایی ثبت شده است.

سال ۲۰۱۲ در ایالت مادیا پرادش در قلب هندوستان جنین ۸ نوزاد مونث در داخل یک کیسه پلاستیکی در نزدیکی یک دریاچه پیدا شد.

سه سال قبل از آن هم٬ در منطقه بید ایالت مهاراشترا٬ ۱۵ جنین دختر در یک چاه پیدا شد.

دکتر گانش راک٬ که در زمینه نجات کودکان دختر فعالیت می‌کند٬ می‌گوید موارد چند سال اخیر نشان می‌دهد که تشخیص غیرقانونی جنسیت جنین و تلاش برای سقط جنین‌‌ نوزادان مونث هنوز در هند انجام می‌شود.

تشخیص جنسیت جنین و سقط جنین به خاطر جنسیت در هند غیرقانونی است چون بسیاری ترجیح می‌دهند که نوزاد پسر داشته باشند و تشخیص جنسیت احتمال سقط جنین‌های مونث را افزایش می‌دهد.

او وسعت این اقدام را در هند در سطح یک "نسل‌کشی" توصیف می‌کند و می‌گوید که "مردم هنوز نوزاد پسر را به دختر ترجیح می‌دهند."

دکتر راک حدس می‌زند که موارد سقط جنین نوزاد دختر در منطقه سنگلی بیش از این باشد و بعد از دستگیری دکتری که متواری است٬ موارد بیشتری کشف شود.

موضوعات مرتبط