'خودنمایی' در روز جهانی زن با 'دسته‌گل‌های اجاره‌ای'

حق نشر عکس AFP/GETTY IMAGES
Image caption روز جهانی زن يعنی افزایش فروش گل در روسيه - ولی بعضی کاربران رسانه‌های اجتماعی می‌خواهند با دسته‌گلی بزرگ‌تر خودنمايی کنند.

گزارش شده که روس‌هایی که می‌خواهند فالوئرهای شبکه‌های اجتماعی‌شان را تحت تأثیر قرار دهند می‌توانند دسته‌گل‌های بزرگی را فقط برای مدتی که برای گرفتن عکس به درد بخوری برای اینستاگرام کافی است کرايه کنند.

امروز هشتم مارس، روز جهانی زن در روسیه تعطيل عمومی است و از زنان به طور سنتی با گل و هدایای ديگر تجلیل می‌شود.

شرکت‌هایی به مناسبت روز جهانی زن روی شبکه‌های اجتماعی برای استفاده از این خدمات تبليغ می‌کنند.

وب‌سايت خبری تی‌جورنال گزارش داده که این شرکت‌ها ده دقيقه وقت به همراه دسته گلی بسيار بزرگ عرضه می‌کنند - و اين مدت زمان برای گرفتن عکس کافی است.

این دسته گل تا ده دقیقه دست مشتری است تا وقتی که پيک آن را پس بگیرد. این شرکت‌ها برای مدت کوتاهی ۱۰۱ گل رز را به ازای ۷۰۰ روبل (۱۲ دلار یا ۱۰ پوند) در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

پست کردن سلفی‌هایی با دسته‌گل‌های عظيمی که ظاهراً توسط دوست پسرها يا افراد ناشناس فرستاده شده‌اند در میان کاربران شبکه اجتماعی اينستاگرام روسیه و ویکنتاکت (مشابه روسی فیس‌بوک) مدتی است که بسیار باب و رايج است.

وب‌سايت ۳۶۰ تی‌وی با صاحب يکی از حساب‌های کاربری اجاره گل تماس گرفته است که اصرار داشت خدمات‌اش واقعی هستند و درخواست‌های بسياری دریافت کرده است. او می‌گويد که ده دقیقه را می‌توان کمی افزايش داد ولی نه برای هميشه.

يک حساب کاربری که ۳۶۰ تی‌وی با آن تماس گرفته ظاهراً شوخی از کار درآمده است تا روند تازه را دست بیندازد و روس‌ها در فضای آنلاين اين را دست‌مايه تمسخر کرده‌اند.

یک نفر در توييتر نوشته است: "راز يک دسته گل اسرارآمیز از سوی آدمی غریبه افشا شده است." کاربری در اينستاگرام می‌گويد: " اين ذات ارزش‌های مدرن است" و به سرويس مشابهی که هدف‌اش مردان هستند اشاره می‌کند: "يک ساعت رولکس، دو گوشی آیفون روی ميز و يک سلفی در دفتری در مسکو با چشم‌انداز زیبا".

موضوعات مرتبط