باستان‌شناس مصری لیونل مسی را 'ابله' خواند

حق نشر عکس Reuters
Image caption پوستر دیدار مسی از مصر

زاهی حواس باستان‌شناس سرشناس مصری از این که لیونل مسی، فوتبالیست مشهور آرژانتینی را در جریان دیدار ماه پیش از اهرام مصر، "یک ابله" خوانده بود، پوزش خواسته است.

ظاهرا آقای حواس، لیونل مسی را به خاطر آن که علاقه چندانی به شنیدن اطلاعات در باره اهرام مصر نشان نداده بود، "ابله" خطاب کرده بود.

+ بیشتر بخوانید: احتمال وجود تالاری مخفی در مقبره توت‌عنخ‌آمون بیشتر شد

زاهی حواس که به خاطر برنامه‌های تلویزیونی‌اش رد باره اماکن باستانی مصر و کلاه ایندیناجونزی‌اش مشهور است، ماه پیش هرم بزرگ جیزه را به مهاجم سرشناس بارسلونا نشان داد.

+ بیشتر بخوانید: ملکه نفرتیتی ممکن است در مقبره توت‌عنخ‌آمون دفن شده باشد

حق نشر عکس EPA

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه پخش شده، از آقای حواس در باره سفر لیونل مسی و واکنشش در هنگام بازدید از اهرام در مقایسه با سفر ویل اسمیت، هنرپیشه سرشناس آمریکایی پرسیده شده است.

آقای حواس گفته است لیونل مسی "یک ابله است و متاسفم از این که چنین چیزی می‌گویم." او گفته است "من داشتم در باره آثار باستانی توضیح می‌دادم و هیچ واکنشی روی صورت او نبود. من چیزهایی می‌گفتم که می‌تواند سنگ را به واکنش وادارد اما او (مسی) یک ابله بود."

زاهی حواس روز شه‌شنبه در بیانیه‌ای گفت که از مسی و هوادارانش به خاطر سوء برداشتی که از سخنان او شده پوزش می‌خواهد. او گفته است خشمش به خاطر "بی‌کفایتی" مترجم در حین این مصاحبه تلفنی بوده است."

این باستان‌شناس مصری گفته است هوادار آرژانتین است و تمام بازی‌های مسی را دنبال می‌کند.

زاهی حواس گفته است که مایل است لیونل مسی را در صورتی که به مصر برگردد، به مقبره توت‌عنخ‌آمون در شهر اقصر ببرد.

موضوعات مرتبط