مدیر اوبر استعفا داد

گفته شده مدیران اوبر از استعفای ناگهانی جف جونز شوکه شده‌اند حق نشر عکس Reuters
Image caption گفته شده مدیران اوبر از استعفای ناگهانی جف جونز شوکه شده‌اند

جف جونز، مدیر شرکت تاکسیرانی اینترنتی اوبر که هنوز شش ماه از آغاز به کارش نمی‌گذرد، استعفا داده است. اوبر استعفای آقای جونز را "ناگهانی" توصیف کرده است.

آن طور که مقام‌های اوبر به دیوید لی، خبرنگار فناوری بی‌بی‌سی در شمال آمریکا گفته‌اند جف جونز از این که اوبر در حال استخدام مدیراجرایی جدید او را مد نظر قرار نداده، ناراحت شده بوده است.

اما آن طور که وبسایت ری‌کُد، که اخبار تکنولوژی را منعکس می‌کند خبر داده، آقای جونز به علت مشکلاتی که برای اوبر در ماه‌های گذشته پیش آمده و این شرکت را درگیر اتهاماتی چون تبعیض جنسیتی و آزار جنسی کرده، از مقامش کنار رفته است.

هم‌زمان اوبر امروز (یکشنبه ۱۹ مارس - ۲۹ اسفند) طی بیانیه‌ای اعلام کرده: "بابت خدمات جف جونز طی شش ماه گذشته از او متشکر است و آرزوی موفقیت برایش دارد."

اما در پشت دنیای علنی، آن طور که گزارش شده مدیران میانی اوبر از رفتار روسای این شرکت ناراحتند چرا که معتقدند آنها در جریان طرح‌های آینده این شرکت قرار نمی‌گیرند.

اوبر که ظرف چند سال به یکی از بزرگترین شرکت های تاکسیرانی در اطراف جهان بدل شده مسافران را از طریق تلفن های هوشمند برای دریافت خدمات به رانندگان در آن اطراف مرتبط می کند.

حق نشر عکس Reuters
Image caption تراویس کالانیک، مدیرعامل اوبر هم ممکن است بعد از استخدام مدیر عملیاتی جدید این شرکت، استعفا دهد

موضوعات مرتبط