بحران گوشت قرمز در برزیل پای رئیس‌جمهور را هم به وسط کشید

حق نشر عکس AP
Image caption میشل تمر،رئیس‌جمهوری برزیل با دعوت از سفرای خارجی با آنها استیک خورد تا بلکه نگرانی‌ها از بحران پیش آمده را کنترل کند

میشل تمر، رئیس‌جمهوری برزیل با برگزاری دیدارهای اضطراری با وزیران، سفرای خارجی و نمایندگان صنایع تولید گوشت قرمز، تلاش می‌کند از وخامت بیشتر بحرانی که برای این صنعت مهم برزیل روی داده جلوگیری کند.

جمعه گذشته، پلیس فدرال برزیل چند گروه صنعتی عمده بسته‌بندی گوشت قرمز در این کشور را پس از آن که ماموران به دفاتر آنها یورش بردند، پلمپ کرد.

پلیس می‌گوید به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهد این مراکز برای سال‌های متمادی گوشت فاسد را بسته‌بندی و به بازار عرضه می‌کردند.

برزیل بزرگترین صادرکننده گوشت قرمز جهان است و عملیات پلیس در روز جمعه، کشورهای وارد کننده گوشت از این کشور را نگران کرده است.

هم‌زمان دولت برزیل نگران از دست دادن مشتریان بزرگی چون ایالات متحده است که بخش مهمی از گوشت قرمز خود را از برزیل وارد می‌کنند.

مصائب بعد از المپیک ریو برای برزیل

در خبری دیگر از برزیل، چندین ورزشکار مطرح برزیل در کنار چند نفر از مسئولان برگزاری مسابقات المپیک پارسال در شهر ریو این کشور، با انتقاد شدید از دولت گفته‌اند مقام‌ها نتوانسته‌اند میراث مناسبی از المپیک ۲۰۱۶ برای مردم برزیل برجای بگذارند.

آن طور که گزارش شده، دقیقا شش ماه بعد از المپیک ریو، بسیاری از ورزشگاه‌های این مسابقات بی‌استفاده و خالی مانده است.

نه دولت توانایی تامین هزینه‌های نگهداری این مراکز را دارد و نه بخش خصوصی در ایامی که برزیل یکی از سخت‌ترین دوران رکود اقتصادی خود را تجربه می‌کند، تمایلی برای وارد شدن به این عرصه نشان می‌دهد.

موضوعات مرتبط