ایوانکا ترامپ دستیار رئیس‌جمهور آمریکا می‌شود

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
حضور دختر و داماد ترامپ در کاخ سفید بیشتر می‌شود - گزارش هادی نیلی از واشنگتن

کاخ سفید اعلام کرده است که ایوانکا ترامپ، دختر ارشد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به طور رسمی و به عنوان "دستیار" رئیس‌جمهور در دولت آن کشور خدمت خواهد کرد.

براساس اعلام کاخ سفید، ایوانکا ترامپ در ازای فعالیتش، حقوقی دریافت نخواهد کرد.

از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، ایوانکا ترامپ در چندین دیدار رسمی دولتی حضور داشته که زمینه‌ساز انتقادها و طرح پرسش‌هایی درباره نقش او در دولت آمریکا شده است.

ایوانکا ترامپ ۳۵ ساله گفته است: از "نگرانی‌های عده‌ای درباره مشاوره‌ای که من در سطح روابط شخصی به رئیس‌جمهور می‌دهم، خبر دارم."

جرد کوشر، همسر ایوانکا ترامپ از مشاوران ارشد دونالد ترامپ است.

در بیانیه کاخ سفید، از این که "ایوانکا ترامپ تصمیم گرفته است که این قدم را در ایفای نقش بی‌نظیر خود به عنوان دختر رئیس‌جمهور بردارد" ابراز خشنودی شده است.

نزدیک به یک هفته پیش و بعد از آنکه گزارش شد که دفتری در بال غربی کاخ سفید به ایوانکا ترامپ داده خواهد شد، موج تازه‌ای از انتقادها درباره نقش او در هیات دولت آمریکا آغاز شد.

+ ایوانکا ترامپ در کاخ‌سفید صاحب دفتر می‌شود

+ دختران رهبران جهان

منتقدان گفتند که او باید نقشی رسمی داشته باشد تا ملزم به رعایت شاخص‌های اخلاقی و شفافیت کارکنان در دولت آمریکا باشد، از جمله قانونی که بر "تضاد منافع" متمرکز است.

حق نشر عکس EPA
Image caption دو هفته پیش، در جریان سفر آنگلا مرکل به آمریکا، ایوانکا ترامپ در یک جلسه رسمی در کنار او نشست

گفته شده است که حضور ایوانکا ترامپ در نشست‌های دولتی، به‌ویژه نشست‌های مربوط به تصمیمات اقتصادی، در تضاد با فعالیت‌های اقتصادی او است.

اما اکنون گزارش شده است که او گام‌های لازم را برای محدود کردن چنین مواردی برداشته است. از جمله اختیارات مربوط به مدیریت برند پوشاک خود را به رئیس شرکتش واگذار کرده است و از مقام ارشدی هم که در شرکت اقتصادی پدرش داشت، کنار رفته است.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
دختران رهبران جهان