حمله به پناهجوی کرد ایرانی در لندن؛ پنج نفر متهم شدند

پلیس می گوید که می خواهد با این دو نفر صحبت کند حق نشر عکس Metropolitan Police
Image caption پلیس می گوید که می خواهد با این دو نفر صحبت کند

پلیس بریتانیا پنج نفر را در ارتباط با حمله به یک پناهجوی کرد ایرانی متهم کرد. این افراد به رفتار خشونت آمیز متهم شده اند. یکی از دستگیر شدگان به "وارد کردن صدمات جسمی شدید" هم متهم شده است.

سه نفر دیگر هنوز در رابطه با این حمله در بازداشت هستند و پلیس عکس چند نفر دیگر را منتشر کرده و به دنبال بازجویی از آنها است.

شاهدان گفته اند که یک گروه حدودا ۳۰ نفره، این پناهجوی ۱۷ ساله را جمعه شب در جنوب لندن "بی رحمانه" کتک زده اند. گزارش شده است که جمجمه قربانی شکسته و خون در مغزش لخته شده است. او هنوز در بیمارستان است. نام او هنوز اعلام نشده است.

پلیس طی شنبه و یکشنبه، هشت نفر را در ارتباط با این حمله بازداشت کرد. بازداشت شدگان شامل شش مرد ۲۰ تا ۲۶ ساله و دو زن هستند که یکی از زنان ۱۷ ساله است. هنوز جزئیاتی درباره متهمان منتشر نشده است.

قربانی قبل از حمله، همراه دوستانش در ایستگاه اتوبوس منتظر بوده است.

بیشتر بخوانید

+ حمله به پناهجوی کرد ایرانی در لندن؛ ۲۰ نفر شاهد کتک خوردن او بودند

+ حمله به پناهجوی ایرانی در لندن؛ پلیس ۶ نفر را دستگیر کرد

+ 'رشد سریع' جرایم نژادپرستانه پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

+ نگرانی سازمان ملل از حملات نژادپرستانه در بریتانیا

گری کسل، یکی از کارآگاهان پلیس گفته: "مطلع شده ایم که مهاجمان از قربانی پرسیده اند که اهل کجاست و زمانی که برایشان مشخص شده که او پناهجو است، دنبالش کرده اند و او را هدف حمله ای بی رحمانه قرار داده اند. او دچار آسیب دیدگی شدید سر و صورت شده است."

حق نشر عکس Reuters
Image caption حمله در یک ایستگاه اتوبوس در نزدیکی یک میکده آغاز شد

او گفت: "همه گروه های جامعه، مخالف نفرت های نژادی هستند. هیچ کس نباید هدف رفتارهای خشونت آمیز قرار بگیرد، مخصوصا کسانی که برای پناه گرفتن به لندن آمده اند."

صادق خان شهردار لندن این حمله را محکوم کرده است و گوین بارول، نمایندگان کرویدن در پارلمان مهاجمان را "فرومایه" خوانده است.

حمله جمعه شب حدود نیمه شب اتفاق افتاد. یکی از ساکنان محل که شاهد این حمله بوده می گوید: "جمعیت زیادی از میکده سر کوچه بیرون آمدند. نمی توانستیم ببینیم چه کسی دارد چه کسی را کتک میزند. فقط یک نفر بود که به شدت کتک می خورد و با مشت و لگد به صورتش می کوبیدند. او همان پسری بود که کارش به بیمارستان کشید."

"هرکس می رسید به او مشت و لگد می زد. حدودا ۱۰ نفر بودند که کتک می زدند و بقیه، جمعیتی حدود ۱۰ تا ۲۰ نفر، ایستاده بودند و نگاه می کردند. وقتی صدای آژیر آمد، فرار کردند."

"مردمی که آن اطراف بودند نمی توانستند دخالت بکنند چون کسی نمی توانست جلوی یک جمع ۳۰ نفری را بگیرد. منتظر شدند تا همه متفرق شدند و بعد به کمک جوان رفتند. همان زمان که پلیس و آمبولانس رسید و ماجرا تمام شد."

موضوعات مرتبط