مقامات پکن برای اطلاعات درباره جاسوسان خارجی پاداش نقدی می‌دهند

اسکناسهای چینی حق نشر عکس AFP/Getty Images

به گزارش رسانه‌های رسمی چین، مقامات پکن، پایتخت، به هرشخصی که اطلاعاتی درباره جاسوسان خارجی به مقامات ارایه دهد، پول زیادی به عنوان جایزه می‌دهد.

براساس همین گزارشها ساکنان پکن، پایتخت چین، بادادن سرنخ درمورد این جاسوسان می‌توانند تا حدود ۷۲ هزار دلار جایزه نقدی دریافت کنند.

مقامات این شهر می‌گویند که مردم باید "به تدریج یک دیوار بزرگ آهنی برای مبارزه با شیطان و دفاع در مقابل جاسوسان ایجاد کنند."

مقامات چینی سال گذشته یک برنامه آگاهی‌دهی عمومی را در این رابطه اجرا کردند؛ از جمله برنامه‌هایی درباره اینکه چگونه می‌توان درمقابل اغوای جاسوسان خارجی مقاوت کرد.

برنامه‌های جد ید مقابله با جاسوسان خارجی از سوی مقامات شهری پکن ارائه شده است و به گفته آنها، مردم می‌تواند از طریق تلفنهای اعلام شده، یا پست و یا شخصا سرنخهای خود را به مقامات ارایه کنند.

مقامات پکن می گویند که پکن در مرکز تلاش نفوذ جاسوسانی است که می خواهند در چین فعالیتهای تخریبکارانه و منافقانه انجام دهند.

به گفته آنها در ماه ژانویه سال جاری میلادی گروهی از ماهیگیران در استان جیانگسو "بسته‌ای" را که "بر روی آن لغات خارجی نوشته شده بود" پیدا کردند که به گفته آنها بعدا مشخص شد که ابزاری برای جاسوسی بوده است.

موضوعات مرتبط