حراج پالتوی خز یکی از نجات‌یافتگان تایتانیک

پالتوی به حراج گذاشته شده تا سال ۱۹۹۹ در خانواده میبل بنت، مهماندار نجات یافته تایتانیک، باقی مانده بود
Image caption پالتوی به حراج گذاشته شده تا سال ۱۹۹۹ در خانواده میبل بنت، مهماندار نجات یافته تایتانیک، باقی مانده بود

پالتوی خزی که یکی از مهمانداران کشتی تایتانیک در حال غرق شدن به تن داشته، در یک حراج به قیمت ۱۵۰ هزار پوند فروخته شد.

میبل بنت، مهماندار تایتانیک، لباس شب به تن داشت که کشتی به صخره یخی برخورد کرد و او هنگام سوار شدن به قایق نجات اولین چیزی که برای محافظت از سرما پیدا کرد یک پالتوی خز بود.

به دنبال غرق شدن کشتی تایتانیک که در آوریل سال ۱۹۱۲ از بندر ساوتمپون در بریتانیا به نیویورک می‌رفت، بیش از ۱۵۰۰ خدمه و مسافر جان خود را از دست دادند.

میبل بنت که از نجات یافتگان حادثه تایتانیک بود، در سال ۱۹۷۴ در سن ۹۶ سالگی درگذشت، اما تقریبا ده سال پیش از مرگ پالتوی خز را به یکی از بستگان نزدیکش هدیه داد.

خانم بنت که در قسمت درجه یک تایتانیک کار می‌کرد، پالتو را هنگام سوار شدن به کشتی اس‌اس لپ‌لند نیز به تن داشت که خدمه نجات یافته تایتانیک را به بندر پلیموث بریتانیا بازگرداند.

چهره میبل بنت در عکسی که بر روی عرشه کشتی اس‌اس لپ‌لند گرفته شده، همراه با دیگر خدمه نجات یافته تایتانیک قابل تشخیص است.

حق نشر عکس HENRY ALRIDGE & SON
Image caption میبل بنت، در عکسی از عرشه کشتی اس‌اس لپ‌لند دیده می‌شود که خدمه نجات یافته تایتانیک را به ساحل بریتانیا باز گرداند (نفر سوم از سمت چپ در ردیف عقب)

به دلیل دیده شدن پالتو در این عکس قدیمی، مدیر حراج هنری آلدریج و پسران که این پالتو را فروخته است، آن را یکی از "تصویری‌ترین حراج‌های چند سال اخیر" نامیده است.

خانواده خانم بنت، این پالتو را در سال ۱۹۹۹ فروختند که از آن زمان تا حراج اخیر در موزه‌ای در آمریکا برای بازسازی قسمت درجه یک کشتی تایتانیک به نمایش عمومی گذاشته شده بود.