یونایتد ایرلاینز برای واگذاری صندلی ۱۰ هزار دلار به مسافران می‌دهد

دو هواپیمای یونایتد ایرلاینز حق نشر عکس Reuters

شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز گفته است به مسافرانی که حاضر به واگذاری صندلی‌هایشان شوند، ۱۰ هزار دلار(۷۸۰۰ پوند) پرداخت می‌کند.

این پول به مسافران پروازهایی داده می‌شود که در آنها بیشتر از ظرفیت بلیت فروخته شده باشد و آنها حاضر به ترک صندلی هایشان باشند.

این اقدام به عنوان بخشی از برنامه بررسی سیاست‌های این شرکت هواپیمایی صورت می‌گیرد که در پی بروز حادثه‌ای که چندی پیش در یکی از پروازهای این شرکت هواپیمایی اتفاق افتاد.

چندی پیش فیلمی از یک حادثه در یکی از پروازهای یوناتید ایرلاینز منتشر شد که جنجال های بسیاری را به همراه داشت.

در این فیلم یک مسافر در حالی که به زور از یک هواپیما بیرون کشیده می‌شود، نشان داده شده است.

شرکت هواپیمایی یونایتد پس از آن در بیانیه‌ای گفت که بلیت‌های پرواز شماره ۳۴۱۱، از شیکاگو به لویی‌ویل، اضافه بر صندلی فروخته شده بود و "وقتی تیم ما از مسافران خواست که داوطلب شوند تا با پرواز دیگری بروند، یکی از مشتری‌ها حاضر نشد داوطلبانه از هواپیما پیاده شود و از ماموران انتظامی خواسته شد بیایند."

حق نشر عکس Jayse D Anspach

به گفته شاهدان در نهایت سه مسافر قبول کردند پیاده شوند، اما دکتر دیوید دائو که در یک بیمارستان کار می‌کرد و باید روز بعد درسر کار می بود حاضر نشد که پرواز را ترک کند.

در جریان این حادثه سه دندان و همچنین بینی آقای دائو شکست.

پس از آن وکلای آقای دائو دادخواستی را علیه این شرکت هواپیمایی ارائه دادند.

اسکار مونوز، مدیرعامل شرکت یونایتد ایرلاینز، از این حادثه عذرخواهی کرده بود. او گفت که این شرکت "این مشکل را مرمت خواهد کرد تا این حادثه دیگر تکرار نشود."

یونایتد ایرلاینز همچنین اعلام کرده که علاوه بر پرداخت ۱۰ هزار دلار اقدامات دیگری را هم از این پس در پروازهایش به مورد اجرا می گذارد، از جمله اینکه:

  • از نیروی پلیس برای خارج کردن مسافران پروازها استفاده نخواهد شد، مگر آن که مسئله‌ای در رابطه با حفظ اصول ایمنی و امنیتی در میان باشد.
  • از مسافران دارای صندلی خواسته نمی‌شود که غیرداوطلبانه پرواز را ترک کنند.
  • خدمه پرواز باید ۶۰ دقیقه قبل از پروازصندلی رزرو کنند.
  • به کارکنان سالیانه آموزش هایی در مورد نحوه برخورد با شرایط بسیار دشوار در پروازها داده شود.

موضوعات مرتبط