معمای یک توییت؛ ملانیا ترامپ ناراضی است؟

حق نشر عکس AFP
Image caption ملانیا ترامپ اهل اسلوونی است و سابقا مدل بوده

توییتر شخصی ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا برای دقایقی توییتی را لایک کرد که در آن گفته شده بود دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا تنها دیواری را که تا کنون ساخته میان او و همسرش بوده است.

+ با خانواده دونالد ترامپ آشنا شوید

این توییت که توسط اندی اوستروی، وبلاگ‌نویس چپ نوشته شده بود با عکسی همراه بود که چهره خونسرد و عاری از احساسات ملانیا ترامپ را در حین مراسم سوگند شوهرش در مراسم ماه ژانویه نشان می‌داد.

+ ایوانکا ترامپ، بانوی اول واقعی آمریکا؟

حق نشر عکس TWITTER/@ANDYOSTROY

پس از انتشار گسترده این عکس در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، شماری از کاربران هشتگی را تحت عنوان ملانیا را آزاد کنید راه انداختند. این کاربران می‌گفتند که ملانیا نقشی را به عهده گرفته که خواهان آن نیست، آن هم در کنار شوهری که احتمالا چندان علاقه‌ای به او ندارد.

خانم ترامپ وارد این جنجال‌ها نشده و از شوهرش حمایت کرده است.

حق نشر عکس TWITTER/@ANDYOSTROY

به دنبال لایک گرفتن توییت مورد اشاره، آقای اوستروی نوشت که به نظر این لایک از توییتر واقعی بانوی اول آمریکا نیست اما مساله این بود که این حساب کاربری رسمی و شخصی ملانیا ترامپ است. البته خانم ترامپ از توییتر خود از ۸ نوامبر سال پیش تا کنون استفاده نکرده و آخرین بار از رای‌دهندگان آمریکایی خواسته بود تا از شوهرش در جریان تبلیغات انتخاباتی حمایت کنند.

خانم ترامپ هم اکنون از حساب کاربری دیگری که متعلق به بانوی اول آمریکا است استفاده می‌کند

این دومین توییتی بود که با حساب شخصی خانم ترامپ لایک شده بود. اولین لایک را توییت خود خانم ترامپ گرفته بود که به نظر برخی نشان می‌داد خانم ترامپ چندان با ساز و کار توییتر آشنایی ندارد.

البته می‌شود سایر احتمال‌ها را هم مدنظر قرار داد. شاید حساب توییتر شخصی خانم ترامپ هک شده و یا فرد دیگری وارد حساب او شده و این توییت را لایک کرده است.

اما این لایک فعلا یک معما باقی خواهد ماند. تلاش رسانه‌های آمریکایی برای دریافت واکنش از کاخ سفید تا کنون نتیجه‌ای به همراه نداشته است.

اما در هر صورت افرادی که از نزدیک و به دقت ازدواج خانم و آقای ترامپ را زیرنظر دارند، بی‌شک این مساله را به عنوان شاهد و مدرکی دال بر این که رابطه میان این دو آنقدرها هم خوب نیست به کار خواهند گرفت.