فرانسوا اولاند: فرانسه به هک شدن ستاد مکرون پاسخ خواهد داد

حق نشر عکس EPA
Image caption آقای اولاند گفت که نسبت به خطرات حملات اینترنتی آگاه است چون 'در جاهای دیگر رخ داده اند'

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه قول داد که دولت او، به حمله اینترنتی به ستاد انتخاباتی امانوئل مکرون نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور "پاسخ بدهد".

آقای اولاند در مورد نوع پاسخ مورد نظر خود توضیح بیشتری نداد اما تاکید کرد که نسبت به خطرات این نوع حملات اینترنتی آگاه است چون "در جاهای دیگر رخ داده اند".

هشدار رئیس جمهور فرانسه، شنبه ۶ مه (۱۶ اردیبهشت) و یک روز قبل از برگزاری مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور بیان شده که در آن، آقای مکرون با مارین لوپن رقابت خواهد کرد.

کمیسیون انتخابات فرانسه امروز از رسانه ها و شهروندان خواسته که محتوای ایمیل‌ها و مدارک مربوط به ستاد انتخاباتی امانوئل مکرون، نامزد میانه رو ریاست جمهوری را که هک شده، افشا نکنند.

این کمیسیون با صدور بیانیه ای هشدار داده که اگر کسی محتوای این ایمیل‌ها و مدارک را افشا کند، قانون دوره منع تبلیغات را نقض کرده و محاکمه خواهد شد.

در این بیانیه همچنین ازشهروندان فرانسه خواسته شده که حس مسئولیت خود را در قبال حفظ انسجام در کشور نشان دهند.

ستاد انتخاباتی آقای مکرون شب گذشته اعلام کرد که هدف یک "حمله بزرگ سایبری" قرار گرفته و اسناد و فایل هایی در یک وبسایت "همرسانی فایل" منتشر شده است.

گفته شده که یک کاربر ناشناس حدود ۹ گیگا بایت داده را در اینترنت منتشر کرده است.

مشاوران امانوئل مکرون گفته اند که حمله سایبری به ستاد انتخاباتی او با هدف "تضعیف نظام دموکراتیک فرانسه" در آستانه برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری انجام شده است.

هنوز معلوم نیست که مسئول این حمله کیست. ستاد آقای مکرون هم هنوز هیچ گروه مشخصی را متهم نکرده است.

افشای این اطلاعات با افشای ایمیل های دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته در آمریکا مقایسه شده است.

این اولین باری نیست که ستاد امانوئل مکرون هدف حملات سایبری قرار می گیرد.

موضوعات مرتبط